ADCOTE SCHOOL FOR GIRLS

O szkole :

Szkoła dla Dziewcząt Adcote, to szkoła unikatowa, tętniąca życiem i niezależna. Założona w 1907 roku, posiada około 300 podopiecznych, mieści się we wspaniałym, zabytkowym budynku klasy I, otoczonym przez 12 hektarów malowniczo ukształtowanego parku. Adcote łączy mały rozmiar klas z indywidualnym podejściem, co idzie w parze z bogatym wyborem zajęć dodatkowych.

Przedział wiekowy to 4-18 lat. Szkoła pozwala uczennicom rozwijać się w środowisku, gdzie zawiązują przyjaźnie na całe życie z innymi dziewczętami, uczą się żyć bez niesprawiedliwego współzawodnictwa, oraz nie są rozpraszane przez chłopców.

Najważniejsze fakty przemawiające za szkołą Adcote:

• Akademicka doskonałość
  • Spokojna, bezpieczna lokalizacja w zabytkowym budynku klasy I, w sercu wiejskiego obszaru Shropshire.
  • Małe klasy o przyjaznej atmosferze
  • Nacisk na uprzejmość, maniery, oraz prezencję naszych podopiecznych
  • Szeroki wybór zajęć dodatkowych
  • Zajęcia szkolne do 18:00
  • Konkurencyjne stawki zawierające dodatki, oferujemy także kilka rodzajów stypendiów

Wielu rodziców, którzy wybrali Adcote, wspomina miłą atmosferę i uprzejmych, dobrze wychowanych i zmotywowanych podopiecznych. Celem szkoły jest zaoferowanie edukacji na wysokim poziomie, oraz dostępu do wielu zajęć muzycznych, teatralnych czy sportowych.

Adcote jest członkiem GSA (Stowarzyszenia Szkół dla Dziewcząt).

Miejsce szkoły w rankingach:

Z przyjemnością ogłaszamy, że Szkoła Adcote po raz kolejny została umieszczona na liście pt. „ Wyróżniająca się Finansowa/Komercyjna Inicjatywa,” w piątej edycji odbywającego się corocznie konkursu Nagród Szkół Niezależnych.

W 2014, szkołę ponownie sklasyfikowano jako tę o najlepszych wynikach w Shropshire w kursach na poziomie A, oraz 32 w kraju według Ministerstwa Edukacji, zgodnie z publikacją w Daily Telegraph. (proszę kliknąć tutaj aby zapoznać się z wynikami na stronie Daily Telegraph). W roku 2013, szkoła była na 4 miejscu w kraju za wyniki podopiecznych w kursach na poziomie A, według Ministerstwa Edukacji oraz zgodnie z publikacjami w Daily Telegraph i BBC. (proszę kliknąć tutaj, aby zapoznać się z wynikami na stronie BBC).

W 2012, szkoła znalazła się na 13 miejscu w kraju za osiągnięcia podopiecznych w kursach na poziomie A, zgodnie z publikacją w niezależnej gazecie. Dodatkowo, Adcote uznano za szkołę o najlepszych wynikach w kursach poziomu A w Shropshire, jeśli wziąć pod uwagę przeciętny wynik każdej z podopiecznych, zgodnie z publikacją w Daily Telegraph.

Little Ness. Shrewsbury. Shropshire.

Adcote znajduje się około 10 minut jazdy samochodem od historycznego miasta Shrewsbury, oraz około godzinę od kilku największych angielskich miast, takich jak Birmingham, Manchester i Liverpool. Dojazd bezpośrednim połączeniem kolejowym z Londynu zajmuje tylko 2 godziny.

Jako część  kompleksowych usług, przesiadki z lotniska międzynarodowego w Birmingham, lotniska Manchester, czy Heathrow w Londynie, są dostępne i zorganizowane tak, aby zgadzały się z planami podróży Państwa córki, na koniec semestru.

Z nowymi uczennicami nauczyciele Adcote spotykają się na lotnisku i towarzyszą im w drodze do szkoły. Planowanie podróży jest także koordynowane przez lokalną, zaufaną firmę taksówkarską, która dopilnuje by dziewczęta z innych krajów zostały odebrane z lotnisk lub dworców kolejowych i bezpiecznie dowiezione do Adcote.

INTERNAT I CZESNE

System tygodniowy z internatem (dni od poniedziałku do piątku) – 22,887 GBP/rok

System pełny z internatem (dni powszednie oraz weekendy) – 25,053 GBP/rok

DODATKOWE KOSZTY

Przy rezerwacji miejsca należy zapłacić bezzwrotną kaucję w wysokości 100 funtów.

Wszystkie podręczniki i przybory szkolne wliczone są w powyższe opłaty (tylko do poziomu GCSE)

Koszty stroju szkolnego, dodatkowe zajęcia, wycieczki, wizyty i wyjścia, oraz inne koszty nie są wliczone w powyższe opłaty.

Opłaty nie zawierają wstępnych kosztów za egzaminy centralne.

Zobacz, jak oceniają szkołę Adcote dziewczęta z Polski:

Liceum dla dziewcząt Adcote oferuje tradycyjny program matury brytyjskiej, czyli program A-levels. Uczennice mogą wybierać przedmioty, które będą zdawać na egzaminach z dziedzin takich jak: przedmioty humanistyczne, społeczne, nauki ścisłe i przedmioty artystyczne, a także języki obce.

Uczennice ostatnich dwóch lat nauki (Sixth Form) uczą się w klasach w których jest maksymalnie osiem osób, dzięki czemu nauczyciele mają indywidualne podejście do każdej uczennicy. Takie podejście skutkuje między innymi w tym, że wiele absolwentek Adcote kontynuuje swoją edukację w najlepszych uczelniach Wielkiej Brytanii – Oxford i Cambridge.

PROGRAM NAUCZANIA

Program szkoły przygotowuje do zdania egzaminów A-levels

General Certificate of Education Advanced Level, zwany w skrócie A-level jest jedną z najczęściej obieranych ścieżek edukacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki na szczeblu szkoły wyższej.

A-level zdawany jest przez uczniów w wieku 16-18 lat, po dwuletniej nauce (rzadziej, po rocznej, intensywnej). Uczniowie mogą wybrać 2-4 przedmiotów, pod warunkiem, że uzyskali już GCSE z tych przedmiotów ( z wyjątkiem niektórych przedmiotów nieoferowanych na poziomie GCSE jak np. prawo - nie dotyczy studentów międzynarodowych). Stopnie A - E określają poziom zdanych egzaminów.

Posiadanie zdanych egzaminów A-levels umożliwia studentom aplikację do uczelni wyższych za granicą, to najpopularniejszy rodzaj kursu i egzaminu w Wielkiej Brytanii i kwalifikacja respektowana przez wszystkie brytyjskie uczelnie.