Chelsea Independent College

Chelsea Independent College (CIC) to prywatna, niezależna szkoła znajdująca się blisko popularnego Chelsea w Londynie.

Oferuje środowisko i atmosferę w której młodzi ludzie mogą odkryć swoje własne, unikatowe talenty, wykształcać poczucie celu, samodyscyplinę oraz uczyć się żyć i pracować z innymi. Prestiżowa lokalizacja w Londynie zapewni dynamiczne środowisko nauczania, międzynarodową atmosferę oraz możliwość poznania oferty uczelni wyższych w Londynie (UCL, LSE, King's College London i innych)

Ze względu na bardzo silny wydział matematyki szczególnie polecany dla przyszłych ekonomistów, biznesmenów oraz inżynierów.

Struktura szkoły: 30 % uczniów z Wielkiej Brytanii, 70 % uczniów międzynarodowych

Nauka w Chelsea Independent College:

Każdego dnia kadra Chelsea Independent College stara się zapewnić uczniom dostęp do jak największych możliwości samorozwoju poprzez realizowanie następujących celów:

• Zachęcenie uczniów do niezależnego i krytycznego myślenia, a także zdobycia koniecznych umiejętności efektywnej nauki
  • Zapewnienie, że wszyscy uczniowie odnoszą sukcesy w egzaminach, polepszając tym samym perspektywy w kontynuowaniu swojej edukacji po zdaniu egzaminów A-levels
  • Zaoferowanie uczniom pomoc ekspertów, dzięki której uda im się efektywnie zaaplikować na uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii lub za granicą
  • Zapewnienie indywidualnej opieki każdemu uczniowi, zwrócenie uwagi na jego potrzeby i aspiracje

Przygotowanie do studiów medycznych w Chelsea Independent College

Dla tych studentów, którzy rozważają aplikację na studia medyczne w Wielkiej Brytanii, Chelsea Independent College posiada specjalny program mający na celu maksymalizację ich szans na dostanie się do szkoły medycznej.

W ramach programu uzyskasz pomoc w:

• przygotowaniu do egzaminów BMAT i UKCAT
  • przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej
  • pisaniu Personal Statementu
  • wybraniu najlepszej dla siebie szkoły
  • aplikacji na wolontariaty medyczne i zdobyciu odpowiedniego doświadczenia
  • organizacji na dni otwarte szkół medycznych

Przygotowanie do aplikacji na Oxford i Cambridge w Chelsea Independent College

Aplikacja na Oxford i Cambridge wymaga dokładnego przygotowania. W Chelsea independent college, osoby które wykażą umiejętności wskazujące na możliwość powodzenia aplikacją otrzymają pełne wsparcie w:

• wyborze odpowiedniego College-u na Oxford lub Cambridge
  • organizacji udziału w wykładach i przemówieniach prelegentów z Oxbridge
  • pisaniu Personal Statementu
  • przygotowaniu do egzaminów wstępnych na Oxbridge
  • przygotowaniu do interview poprzez próbne rozmowy kwalifikacyjne

CZESNE:

Rok pierwszy programu A-levels:

1. 3 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 25,005 GBP za cały rok

2. 4 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia)  - 26,850 GBP za cały rok

Rok drugi programu A-levels:

1. 3 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 26,100 GBP za cały rok

2. 4 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 29,100 GBP za cały rok

Zakwaterowanie:

Pokój jednooosobowy - 18,750 GBP

Pokój dwuosobowy - 14,007 GBP

Pokój trzyosobowy - 11,050 GBP

Ten oddział Astrum Education znajduje się w modnej dzielnicy Londynu, Chelsea.

Obejrzyj film o Chelsea Independent College

Program Nauczania

Program szkoły przygotowuje do zdania egzaminów A-levels

General Certificate of Education Advanced Level, zwany w skrócie A-level jest jedną z najczęściej obieranych ścieżek edukacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki na szczeblu szkoły wyższej.

A-level zdawany jest przez uczniów w wieku 16-18 lat, po dwuletniej nauce (rzadziej, po rocznej, intensywnej). Uczniowie mogą wybrać 2-4 przedmiotów, pod warunkiem, że uzyskali już GCSE z tych przedmiotów ( z wyjątkiem niektórych przedmiotów nieoferowanych na poziomie GCSE jak np. prawo - nie dotyczy studentów międzynarodowych). Stopnie A - E określają poziom zdanych egzaminów.

Posiadanie zdanych egzaminów A-levels umożliwia studentom aplikację do uczelni wyższych za granicą, to najpopularniejszy rodzaj kursu i egzaminu w Wielkiej Brytanii i kwalifikacja respektowana przez wszystkie brytyjskie uczelnie.

Długość programów

Do egzaminów A-levels można przygotować się w następującym trybie:

Roczny A-levels - polscy uczniowie decydują się na niego po drugiej klasie liceum w Polsce lub po skończeniu liceum w Polsce

• Intensywny i wymagający program
  • Dla uczniów, którzy ukończyli lub zaczęli kurs w innym miejscu i chcą poprawić oceny, lub ukończyli edukację w szkole średniej.
  • Wiek ucznia musi wynosić 16 lat na początku kursu
  • Wymagany poziom znajomości języka angielskiego: IELTS 5.5 lub jego odpowiednik

18 miesięczny kurs A-levels - polscy uczniowie decydują się na niego w drugim semestrze drugiej klasy liceum lub po skończeniu liceum w Polsce

• Wymagający program od stycznia każdego roku