Menu
Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

LANSDOWNE COLLEGE

 

O szkole :

Szkoła Lansdowne College została założona w 1976 roku. Znajduje się blisko Notting Hill, około 200 metrów od Hyde Parku i pałacu Kensington. Dumą szkoły jest miano jednej z najlepszych szkół w Londynie, znanej z ciepłej atmosfery pełnej wsparcia zapewnianej naszym uczniom przez personel szkoły. Lansdowne College zdaje sobie sprawę z różnych potrzeb każdego ucznia , dlatego do każdego podchodzi bardzo indywidualnie w sferze edukacji. Szkoła wykorzystuje cały potencjał ucznia, dzięki czemu studenci osiągają sukcesy w badaniach naukowych jak i rozwoju osobistym i dostają się na najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii.

Uczniowie rozwijają się dzięki wsparciu nauczycieli, ciężkiej pracy i opiece duszpasterskiej. Jako młodzi ludzie mogli korzystać ze środowiska, które, przy zachowaniu akademickiego rygoru i dyscypliny, zapewnia wsparcie w miłej i przyjaznej atmosferze. Nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje i doświadczenie oraz prawdziwą pasję dla swoich  przedmiotów nauczania. Ich zadaniem jest rozwijanie pewności siebie, a także przekazywania wiedzy i umiejętności potrzebnych do zapewnienia sukcesu wszystkich naszych studentów. Nauka odbywa się w małych grupach,  zapewniając maksymalne uczestnictwo studentów i pozwalając nauczycielom poświęcić dużo indywidualnej uwagi każdemu z uczniów.

Ze względu na bardzo silny wydział nauk humanistycznych szczególnie polecany dla przyszłych polityków, dyplomatów, socjologów, prawników oraz dla artystów.

Jak wygląda nauczanie w szkole?

Nauka w Lansdowne College jest niezapomnianym doświadczeniem dla uczniów. Kadra nauczycielka stara się im przekazać, że uczenie się ma ogromne znaczenie, a edukacja jest czymś ekscytującym, wymagającym i satysfakcjonującym jednocześnie. Choć nauczyciele wyznaczają wysokie, ale realistyczne cele to uczniowie mają poczucie, że nauczyciele są zawsze po ich stronie, dzięki czemu cele te nie są dla młodych ludzi przykrym obowiązkiem, ale możliwością rozwoju.

Szkoła zapewnia nauczanie na najwyższym poziomie, które wyposaża uczniów nie tylko w rozległą wiedzę, ale także w pewność siebie i inne umiejętności, które pozwalają im odnieść sukces.

Wyposażenie uczelni to:

 • 22 świetnie wyposażone klasy
 • 5 nowoczesnych laboratoriów naukowych
 • 3 sale komputerowe
 • Sala do samodzielnej nauki
 • Pracownia komputerowa wyposażona w oprogramowanie Apple
 • 6-stanowiskowa ciemnia fotograficzna
 • Studio filmowe
 • Studio artystyczne
 • Stołówka

Struktura szkoły: 60 % uczniów z Wielkiej Brytanii, 40 % uczniów międzynarodowych

Miejsce w rankingach i osiągnięcia:

44% uczniów którzy ukończyli kursy poziomu A dostało się do najlepszych 20 uniwersytetów

Każdego roku  uczniowie dostają się na najbardziej prestiżowe uniwersytety, aby studiować wybrane przez siebie kierunki. Szkoła może poszczycić się tym, że kształci przyszłych biznesmenów, prawników, artystów, inżynierów i lekarzy, a także innych specjalistów. Pomoc uczniom w obraniu właściwego kursu we właściwej uczelni jest tym do czego stale dąży szkoła.

 

CZESNE:

Rok pierwszy programu A-levels:

1. 3 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 25,005 GBP za cały rok

2. 4 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia)  - 26,850 GBP za cały rok

 

Rok drugi programu A-levels:

1. 3 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 26,100 GBP za cały rok

2. 4 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 29,100 GBP za cały rok

 

Zakwaterowanie:

Pokój jednooosobowy - 18,750 GBP

Pokój dwuosobowy - 14,007 GBP

Pokój trzyosobowy - 11,050 GBP

 

Astrum Education Lansdowne College znajduje samym centrum Londynu, przy samym Hyde Parku.

">

 

Program nauczania:

Program szkoły przygotowuje do zdania egzaminów A-levels

General Certificate of Education Advanced Level, zwany w skrócie A-level jest jedną z najczęściej obieranych ścieżek edukacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki na szczeblu szkoły wyższej.

A-level zdawany jest przez uczniów w wieku 16-18 lat, po dwuletniej nauce (rzadziej, po rocznej, intensywnej). Uczniowie mogą wybrać 2-4 przedmiotów, pod warunkiem, że uzyskali już GCSE z tych przedmiotów ( z wyjątkiem niektórych przedmiotów nieoferowanych na poziomie GCSE jak np. prawo - nie dotyczy studentów międzynarodowych). Stopnie A - E określają poziom zdanych egzaminów.

Posiadanie zdanych egzaminów A-levels umożliwia studentom aplikację do uczelni wyższych za granicą, to najpopularniejszy rodzaj kursu i egzaminu w Wielkiej Brytanii i kwalifikacja respektowana przez wszystkie brytyjskie uczelnie.

Długość programów:

2-letni program A-level:

 • Start we wrześniu
 • Dla uczniów w wieku 15.5+
 • 4 lub 3 przedmioty na pierwszym roku; 3 lub 4 przechodzą na drugi rok
 • Przygotowanie do egzaminów w każdym tygodniu
 • IELTS 5.0 lub odpowiednik

Przyspieszony roczny program A-level:

 • Start we wrześniu
 • Dla uczniów w wieku 16.5+
 • Trzy pełne przedmioty A-levels
 • to program idealny dla tych, którzy ukończyli dwuletni kurs A-level lub międzynarodowy odpowiednik oraz chcą poprawić oceny, lub muszą wybrać dodatkowy przedmiot po ukończeniu innego na A-level
 • IELTS 5.5 lub odpowiednik

18 miesięczny program A-level:

 • Start w styczniu
 • Dla uczniów w wieku 16+
 • Intensywny kurs AS ( I stopień programu A-level) od stycznia do czerwca
 • A2 (II stopień A-level) od września do czerwca przyszłego roku
 • Każdego tygodnia przygotowanie do egzaminów
 • IELTS 5.0 lub odpowiednik

 

Medical Programme

Lansdowne College specjalizuje się w przygotowaniu uczniów, którzy marzą o karierze w medycynie. Szkoła przez lata uzyskała opinię eskperta w wysyłaniu studentów na studia medyczne w Wielkiej Brytanii. Aplikacja na studia medyczna to spora konkurencja, ale Lansdowne College oferuje wiele kursów, które pomogą uczniom w pełni korzystać z bliskich więzi szkoły z wieloma międzynarodowymi placówkami medycznymi, w celu zwiększenia szans studenta. Szkoła organizuje spotkania z lekarzami, stomatologami, praktykantami w sferze medycznej i absolwentami medycyny, tak więc będziesz miał okazję ich posłuchać i porozmawiać z nimi. Ponadto Lansdowne College oferuje pomoc i szkolenia  w :

 • przygotowaniu do egzaminów BMAT i UKCAT
 • przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej
 • pisaniu Personal Statement
 • debatach o etyce medycznej
 • szkolenie pierwszej pomocy
 • wybraniu odpowiednich szkół medycznych
 • aplikacji na wolontariat

 

 

Życie szkolne?

 

 

 

 

Wrażenia Oli, która uczy się w programie A-Levels w Lansdowne College

"Wielka Brytania, a w szczególności Londyn to z pewnością miejsce dla zmotywowanych, utalentowanych i odważnych ludzi. Styczność z zupełnie odmienną kulturą, daleko od domu może w pierwszej chwili wydawać się przerażająca, ale zaaklimatyzowanie się nie zajmuje wiele czasu. Wiele osób zapewne obawia się o brak towarzystwa i problemy z komunikacją. Mieszkając w boardingu wszystkie te problemy znikają. Przez pierwsze 2 tygodnie nawiązuje się pierwsze więzi zarówno z innymi studentami jak i z personelem.

Mieszkając w zakwaterowaniu poznałam osoby z wszystkich stron świata co całkowicie poszerzyło moje perspektywy. Boarding nie tworzy granicy między ludźmi w różnym wieku, dzięki czemu mamy też styczność ze starszymi od nas uczniami którzy bardzo często dzielą te same zainteresowania i zawsze są gotowi nam pomóc. Osoby pracujące w akademiku wspierają nas w wielu sytuacjach przez co całe to miejsce jest jak jedna wielka, międzynarodowa rodzina. Lansdowne to świetny collage, pełen młodych ludzi z pasją do tego co robią. Szkoła daje nam wybór przedmiotów i pomaga ukierunkować przyszłość czego nie zawsze można powiedzieć o szkołach w Polsce.

Wybór przedmiotów jest bardzo zróżnicowany co daje niesamowite możliwości rozwoju. Nauczyciele, pomimo swojego autorytetu, traktują swoich studentów na równi z sobą. Ich celem jest jak największa pomoc i przekazanie wiedzy przy indywidualnym podejsciu do każdego z osobna. College. Z tego też wynika szacunek wielu z nas do naszych nauczycieli. Obecnie studiuję między innymi Art, Photography i Media Studies, jako 1 year intensive GCSE w Lansdowne Mój ulubiony na dzien dzisiejszy przedmiot to Media Studies. Jest to bardzo dobry kierunek jesli ktoś, tak jak ja, planuje w przyszłości pracę w przemyśle filmowym lub mediach. Lekcje wymagają zaangażowania przy czy są interesujące i rozwijają umiejętności. To tyczy się wszystkich przedmiotów.

Zdecydowanie polecam wszystkim wahającym się osobą wyjazd za granicę. Im szybciej podejmie się odpowiednie decyzje tym bardziej można na tym skorzystać. Londyn to nowoczesne, przy czym piękne i pełne inspiracji miasto. Sukces to kwestia determinacji, możliwości są nieskończone. Dla mnie sam wyjazd i nauka tutaj to marzenia warte poświeceń."