Bosworth Independent College

O szkole :

Bosworth Independent College to szkoła z internatem położona w samym sercu Anglii, która zapewnia wysokiej jakości edukację od ponad trzydziestu pięciu lat.
Bosworth Independent College położony jest w samym rynku miasta Northampton, które jest jedną godzinę jazdy pociągiem od Londynu. Do szkoły uczęszczają zarówno osoby pochodzące z Wielkiej Brytanii, Europy i wielu innych zakątków świata, lecz to co je łączy to pozytywne nastawienie do edukacji. Bosworth Independent College zapewnia swoim podopiecznym przyjazną atmosferę oraz doskonałe warunki do nauki. Jest obecnie domem dla ponad 320 studentów, z czego 260 to studenci międzynarodowi.

Nauka w Bosworth Independent College

Szkoła ma trzy główne budynki, które są przeznaczone do nauki i innych działań ; Nazareth House, Queen i Bosworth Hall .Między nimi ma następujące obszary : 2 sale studyjne, ponad 50 sal lekcyjnych , 9 laboratoriów naukowych , 2 pokoje IT , pokój sztuki, sala muzyczna restaurację i bistro , sale konferencyjna i sale główną. Zakwaterowanie jest w pełni nadzorowane zapewniając przestronne pokoje i możliwość wspólnego lub pojedynczego pokoju . Wszystkie domy mają własne mniejsze pokoje wspólne, gdzie spotykają się uczniowie - każdy z dostępem do Internetu . Zakwaterowanie jest w odległości 8 minut od głównego budynku dydaktycznego. Mundurki szkolne nie są wymagane ale wraz z innymi przepisami dotyczącymi zachowań mamy do czynienia z " dress code " . Posiłki są podawane w sali jadalnej , gdzie zazwyczaj zapewniany jest wybór czterech różnych posiłków , dostosowanych dla wszystkich potrzeb żywieniowych. Celem Bosworth Independent College jest , aby pielęgnować i wychowywać każdego ucznia - bez względu na jego umiejętności , kulturę, pochodzenie etniczne lub tło społeczne - umożliwiając im wzrastać w ufności , wiedzę i dojrzałość, tak, że są dobrze przygotowani do następnego etapu w ich życiu.

Czesne :

• 2-letni kurs A-levels - £12,000
  • roczny intensywny kurs A-levels - £13,800

Opłata za internat :

• Twin room £9,100
  • Single room – dodatkowo £1,200

Northampton jest ośrodkiem administracyjnym hrabstwa Northamptonshire. Samo miasto znajduje się na północny zachód od Londynu w odległości ok. 110 km (między Londynem a Birmingham).

PROGRAM NAUCZANIA

Program szkoły przygotowuje do zdania egzaminów A-levels

General Certificate of Education Advanced Level, zwany w skrócie A-level jest jedną z najczęściej obieranych ścieżek edukacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki na szczeblu szkoły wyższej.

A-level zdawany jest przez uczniów w wieku 16-18 lat, po dwuletniej nauce (rzadziej, po rocznej, intensywnej). Uczniowie mogą wybrać 2-4 przedmiotów, pod warunkiem, że uzyskali już GCSE z tych przedmiotów ( z wyjątkiem niektórych przedmiotów nieoferowanych na poziomie GCSE jak np. prawo - nie dotyczy studentów międzynarodowych). Stopnie A - E określają poziom zdanych egzaminów.

Posiadanie zdanych egzaminów A-levels umożliwia studentom aplikację do uczelni wyższych za granicą, to najpopularniejszy rodzaj kursu i egzaminu w Wielkiej Brytanii i kwalifikacja respektowana przez wszystkie brytyjskie uczelnie.

DŁUGOŚĆ PROGRAMÓW

Do egzaminów A-levels można przygotować się w następującym trybie:

Roczny A-levels - polscy uczniowie decydują się na niego po drugiej klasie liceum w Polsce lub po skończeniu liceum w Polsce

• Intensywny i wymagający program
  • Dla uczniów, którzy ukończyli lub zaczęli kurs w innym miejscu i chcą poprawić oceny, lub ukończyli edukację w szkole średniej.
  • Wiek ucznia musi wynosić 16 lat na początku kursu
  • Wymagany poziom znajomości języka angielskiego: IELTS 5.5 lub jego odpowiednik

2- letni kurs A-levels - najpopularniejszy wśród polskich uczniów. Decydują się na niego uczniowie, którzy ukończyli pierwszą klasę liceum w Polsce

• Start we wrześniu