Menu
Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

CATS COLLEGE

Szkoły CATS Colleges należą do grupy edukacyjnej Cambridge Education Group, która od wielu lat specjalizuje się w nauczaniu międzynarodowej młodzieży i kompleksowym przygotowaniu do egzaminów A-levels i International Baccalaureate (IB)

Dlaczego CATS College?

 Doświadczenie i chęć pomocy  podopiecznym to jest to co wyróżnia CATS College. Studenci są prowadzeni przez wybitną, utalentowaną kadrę nauczycielską. Nauczyciele potrafią zadbać o studentów i w pełni wykorzystać ich potencjał w ramach brytyjskiego systemu edukacji.
   
Szkołe oferuje spotkania z Opiekunami Personalnymi (PT) , aby pomóc w rozwiązywaniu problemów - akademickich lub osobistych.Zajęcia zapewniają maksymalny poziom skupienia, wszystko jest ułożone tak aby promować aktywne uczestniczenie  i dyskusję, będziesz także poddany szeregom różnych metod nauczania i przyswajania wiedzy. Aby pomóc w bardziej efektywnej pracy, CATS College nauczy Cię szeregu sprawdzonych technik nauki. Dzięki nim można znacznie poprawić swoją efektywność uczenia się, prędkość czytania, myślenia krytycznego i twórczego, a także zwiększyć swoją skuteczność w egzaminach.CATS College zdaje sobie sprawę, że każdy jest inny, więc zacznie od znalezienia Twoich indywidualnych mocnych stron. Dzięki wnikliwej analizie odkryje, w jaki sposób najlepiej się uczysz, jakie są twoje cele naukowe, aspiracje zawodowe, preferowany kierunek lub uniwersytet-tak, abyś mógł być do nich bardzo dobrze przygotowany.Oceni Cię używając egzaminu  A- Levels, testów opracowanych przez Uniwersytet w Durham o nazwie YELLIS / ALIS. System ten przewiduje oceny egzaminu na podstawie dotychczasowych wyników w nauce. Celem CATS College jest pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki niż te przewidywane.  Ten spersonalizowany proces oceny pomoże  opracować indywidualny plan nauki dla Ciebie, na podstawie badań edukacyjnych z uniwersytetów w Cambridge i Londynie. Wszystko dostosowane do Twoich potrzeb, wyznaczenie jasnych celów i zadań edukacyjnych ze wszystkich przedmiotów. Twoja wydajność będzie mierzona poprzez cotygodniowe regularne podsumowania i porównywanie do uzgodnionych wspólnie celów. Zawsze wiesz dokładnie, co trzeba zrobić, aby odnieść sukces.

W Wielkiej Brytanii, grupa edukacyjna posiada trzy placówki:

Canterbury (nauczanie w programie IB)

Szkoła w Canterbury to tradycyjna szkoła z internatem. Idealna dla młodszych uczniów, przyjeżdżających do Anglii po raz pierwszy. Oferuje ona zakwaterowanie na kampusie lub obok niego. W ofercie znajduje się także Matura Międzynarodowa, oraz obszerne zajęcia dodatkowe. Znajduje się ona w najbezpieczniejszym mieście w Anglii, w odległości 55 minut od Londynu.

Londyn (nauczanie w programie A-levels)

Szkoła w Londynie znajduje się w jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie. Mieści się na Bloomsbury Square, w sercu Londynu, w pobliżu najlepszych uniwersytetów świata, muzeów i bibliotek. Jest idealnym wyborem dla ambitnych uczniów, chcących odnieść sukces w zawodzie.

Cambridge (nauczanie w programie A-levels)

Szkoła w Cambridge jest światowej sławy centrum kształcenia. Jest siedzibą dla Uniwersytetu Cambridge, idealnego dla zdolnych kandydatów Oxbridge. Znajduje się w odległości 45 minut od Londynu. Nowy kampus zostanie otwarty w 2015 roku, ze szkołą i zakwaterowaniem w tym samym miejscu.

Medics Specialist Programme

Oprócz klasycznego trybu nauczania, szkoły CATS oferują specjalny, indywidualny program dla uczniów, którzy planują aplikować na uczelnie medyczne w Wielkiej Brytanii. W ramach programu:

 • uczniowie poznają wymagania, jakie muszą spełnić, aby dostać się na bardzo konkurencyjne programy medyczne
 • mają możliwość uczestniczenia w cotygodniowych seminariach na temat kierunków powiązanych z medycyną
 • uczniowie uczestniczą w zajęciach przygotowujących do egzaminów UKCAT i BMAT
 • są przygotowywani do rozmów kwalifikacyjnych, jakie odbywają się na brytyjskich uczelniach medycznych
 • uzyskają pomoc niezbędną w poszukiwaniu i zdobyciu praktycznego doświadczenia medycznego

Opinia klientki

"Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad wyjazdem za granicę do liceum. Moja starsza siostra po klasie maturalnej zadecydowała się na naukę w CATS College. Okazało się że jest możliwość abym w tym roku zaczęła uczęszczać do tej szkoły i postanowiłam skorzystać z tej okazji.
Jeśli chodzi o moje pierwsze wrażenia to był to dla mnie duży szok - nowi ludzie , nauczyciele , kraj i szkoła. Zostawiłam wszystko w Polsce aby uczyć się w CATS College. Ciesze się z podjętej decyzji mimo, że tęsknie za rodzina i znajomymi bo wiem, że będąc w  szkole w Anglii będę miała więcej możliwości w przyszłości. 
Szkoła w Wielkiej Brytanii bardzo różni się od szkół w Polsce. Ludzie są dużo przyjaźniej nastawieni i widać, że są tu po to aby się uczyć i wiedza czego chcą. Widzę też jakie niedociągnięcia w polskim systemie nauczania utrudniają mi znacznie naukę tutaj - głównie jeżeli chodzi o lekcje języka angielskiego. W Polsce nauczyciele skupiają się głównie na podręcznikowych zadaniach, a nie na rozmowie - co tutaj jest bardzo ważne.
Wybrałam 6 przedmiotów , 3 na HL < Ekonomia , Sztuka , Angielski> i 3 przedmioty na SL < MS , Polski , fizykę>.
Największym wyzwaniem jak na razie jest dla mnie Ekonomia - jest bardzo dużo materiału oraz słownictwa, które są dla mnie nowe i bardzo trudne.
Wiem, że jeżeli chce osiągnąć bardzo dobre wyniki muszę  pracować bardzo ciężko ponieważ  muszę tłumaczyć wszystko, a potem nauczyć się wszystkiego i zrozumieć tematy. 
Pomimo tego ze jest „TYLKO” 6 przedmiotów jest ciężko, ale wiem ze warto zainwestować w ten sposób w swoja przyszlosc."
 
Wiktoria, IB CATS College Canterbury
 
 
 

 

Szkoła oferuje dwa rodzaje programów - IB i A-level

A - Level (Cambridge, Londyn)

A-levels to brytyjskie egzaminy będące odpowiednikiem polskiej matury. Zdawać je można z 3 wybranych przedmiotów wybierając z wielu kierunków humanistycznych i ścisłych (często kontynuowanych z egzaminu AS). Skala ocen to od A (najlepsza), B, C, D, E, F, G oraz U (nie zdane).

Egzaminy General Certificate of Education Advanced Level (A- levels) pozwalają na rozpoczęcie edukacji wyższej lub przygotowującej do określonego zawodu. Stanowią one gruntowne przygotowanie do studiowania na najlepszych uniwersytetach świata. Posiadanie zdanych egzaminów tego typu znacznie ułatwia uczniom rekrutację na brytyjskie uniwersytety, które znajdują się w światowej czołówce. Ponadto, A- levels honorowane są również przez uniwersytety na całym świecie, co daje nieograniczone możliwości studiowania.

A-levels:

 • 6 lub 5 semestrów (Cambridge)
 • 6, 5, lub 3 semestry (Londyn)
 • Nauka czterech przedmiotów na pierwszym roku, zwykle ograniczanych do dwóch na drugim roku. 
  25-30 godzin nauki tygodniowo

Na kurs A-levels aplikują zazwyczaj uczniowie w pierwsze klasie liceum, wyjeżdżając na drugą i trzecią klasę.

IB  (Canterbury)

Matura międzynarodowa (International Baccalaureate - IB) to część międzynarodowego programu edukacyjnego obejmującego ponad 120 krajów. Jest to dwuletni program nauczania na poziomie dwóch ostatnich klas liceum ogólnokształcącego zazwyczaj w całości w języku angielskim, zakończony egzaminem. 

Dyplom IB jest honorowany i uznawany za bardzo prestiżowy w wielu uczelniach na całym świecie. Matura międzynarodowa jest traktowana jako równorzędny egzamin z angielskimi A-level(m.in. w Oxfordzie i Cambridge). Unikalny program Matury Międzynarodowej świetnie rozwija młodzież na wielu różnych polach i trenuje ich umiejętności analityczne, logicznego myślenia oraz spójnej wypowiedzi. Na wielu uniwersytetach na świecie (m.in. Toronto) wyniki IB, ze względu na poziom nauczania, są traktowane preferencyjnie w porównaniu do innych egzaminów. 

IB:

 • 6 semestrów (Canterbury)
 • 33 godziny tygodniowo
 • Start we wrześniu
 • Wiek: 16+

Na kurs A-levels aplikują zazwyczaj uczniowie w pierwsze klasie liceum, wyjeżdżając na drugą i trzecią klasę.

Kurs Pre

Kurs Pre (Pre-IB i Pre- A - levels) jest przeznaczony dla młodzieży chcącej rozpocząć naukę w brytyjskiej szkole średniej już po ukończeniu gimnazjum, czyli w pierwszej klasie polskiego liceum. Przygotowuje on studentów nie tylko językowo, ale również z przedmiotów, których aplikant chce uczyć się później w programie IB lub A-levels.

 

Szkoła CATS College ma swoje oddziały w trzech miastach w Wielkiej Brytanii i i w jednym w USA.

 

IB oraz A-levels:

Ceny różnią się w zależności od lokalizacji:

Cantenbury : £17,450/rok za A-levels i IB

Cambridge: £24,800/rok

Londyn: £21,875/rok

Zakwaterowanie

Szkoła w Cambridge:

£12,790 - z wyżywieniem za rok

£10,440 - bez wyżywienia za rok

Szkoła w Cantenbury:

jest kilka rodzajów standardów zakwaterowania:

£12,350/rok - pojedynczy pokój z łazienką

£8,795 - pojedynczy pokój bez łazienki

£8,795 - pokój dzielony z łazienką

Szkoła w Londynie:

£21,315 - pojedynczy pokój z łazienką

£14,115 - dzielony pokój z łazienką