Często zadawane pytania

Wyjazd do zagranicznego liceum to ważna decyzja w życiu aplikanta i jego rodziny. Trudno wybrać najlepszą szkołę oraz zorganizować pobyt.

Elab od wielu lat pomaga studentom i uczniom w zorganizowaniu wyjazdów do najbardziej prestiżowych placówek edukacyjnych na świecie. Dzięki nam uzyskasz szansę na najlepszej jakości zagraniczną edukację oraz zmaksymalizujesz szanse przyjęcia na najbardziej prestiżowe uniwersytety na świecie.

Chcemy ułatwić Wam skomplikowany proces aplikacji tak, jak tylko się da.

Często zadawane pytania:

DLACZEGO SZKOŁY ELAB?

Szkoły z którymi współpracuje Elab mieszczą się w ścisłej czołówce najlepszych szkół średnich w Wielkiej Brytanii. Od lat uczą młodzież z całego świata zarówno w programach IB (międzynarodowa matura) oraz A-Levels (matura brytyjska).

Nasze szkoły zapewniają, wobec tego, najlepszą jakość edukacji oraz opieki nad studentami.

KIEDY APLIKOWAĆ?

Aby aplikować bezpośrednio do brytyjskiego lub amerykańskiego liceum, uczeń w dniu rozpoczęcia nauki musi mieć ukończone 16 lat. Zazwyczaj jest to odpowiednik drugiej klasy polskiej szkoły średniej.

Wszyscy uczniowie mają jednak możliwość wyjazdu bezpośrednio po gimnazjum - pod warunkiem, że w dniu rozpoczęcia nauki będą mieć ukończone 15 lat. Dołączą wtedy do programu przygotowującego do liceum - ICSE lub A-Levels.

Aby najlepiej zaplanować wyjazd i rozpoczęcia nauki skontaktuj się z naszymi konsultantami.

KTO OPIEKUJE SIĘ UCZNIAMI?

Uczniowie są pod stałą opieką pracowników szkoły – mieszkając w internatach mają zapewnioną 24 godzinną opiekę, podobnie jest na terenie szkoły.

Licea, które nie oferują internatów, zapewniają zakwaterowanie u starannie wyselekcjonowanych rodzin goszczących (Host Families). Dzięki temu, mogą jeszcze bardziej zanurzyć się w kulturze brytyjskiej oraz podszkolić język.

Więcej o opiece na miejscu przeczytasz TUTAJ

CO Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM?

Aplikant musi znać język na poziomie B2, niektóre szkoły akceptują znajomość języka na poziomie B1 – wymagając przy tym, aby uczniowie pobierali dodatkowe lekcje języka angielskiego na miejscu.

Większość szkół średnich umożliwia zdanie egzaminu językowego w naszym biurze. Część może wymagać zdania egzaminu IELTS w siedzibie British Council.

CZY ZDANIE EGZAMINU A-LEVELS LUB IB POMOŻE W APLIKACJI NA STUDIA?

Choć nie jest to konieczne, zdanie egzaminu A-levels lub Matury IB jest mile widziane na brytyjskich uczelniach, szczególnie tych najbardziej prestiżowych. Jest to szczególnie ważne przy aplikacji do szkół medycznych w Wielkiej Brytanii. Część z nich, nie akceptuje polskiej matury jako egzaminu kwalifikującego do studiów.