Dlaczego zagraniczne liceum?

NAUKA ZA GRANICĄ

Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, do których wyjeżdżają nasi podopieczni, by zacząć naukę w liceum, to miejsca, o których marzy niejeden nastolatek. Nie tylko ze względu na różnorodność kultur i języków – to światowe centra popkultury i najważniejszych wydarzeń.

Odwaga, otwartość na świat, brak barier językowych i społecznych, to cechy  wyróżniające naszą młodzież, a nauka za granicą to dla nich gwarancja rozwoju, zdobycia bogatych doświadczeń, doskonała okazja do szybkiej nauki języka, poznania przyjaciół z całego świata.

Wyjazd za granicę to także świetna okazja, by wyjść z własnej strefy komfortu – kilkuletni okres nauki w liceum za granicą oznacza dla młodej osoby zderzenie z rzeczywistością, dzięki czemu błyskawicznie pokona barierę językową, otworzy się na otoczenie i zacznie samodzielnie funkcjonować. To bardzo ważne dla ich przyszłej kariery zawodowej.

Wiedza zdobywana w czasie zajęć szkolnych oraz pobytu za granicą to nie tylko książki – edukacja w systemie anglosaskim jest nastawiona na doświadczenie i praktyczne metody zdobywania wiedzy oraz kompetencji.

Wielka Brytania

Mimo swoich niewielkich rozmiarów jest krajem, który odgrywa znaczącą rolę w Europie i w świecie, jaki znamy dziś. Dość wspomnieć imponujące osiągnięcia naukowe pokroju Francisa Bacona, Isaaca Newtona, Karola Darwina i Stephena Hawkinga, bogatą historię literatury, której filarem są dzieła Szekspira, a także znaczący wkład do popkultury dzięki znanym na całym świecie programom BBC oraz takim artystom, jak The Beatles.

Ponadto, Anglia szczyci się jednym z najlepszych systemów edukacyjnych na świecie, co czyni ją oczywistym wyborem dla ambitnych i mierzących wysoko nastolatków, chcących nie tylko poszerzyć swoje horyzonty, ale także otrzymać wykształcenie najwyższej klasy w dowolnej dziedzinie. Dla nich naturalnym wyborem staje się potem jeden z prestiżowych uniwersytetów w UK. Jeśli marzysz o tym, by stać się światowej klasy analitykiem, prawnikiem, artystą czy lekarzem, nauka w Wielkiej Brytanii to wybór właśnie dla Ciebie.

Zapoznaj się z ofertą prywatnych liceów z internatem Elab oraz skorzystaj z darmowej pomocy w aplikacji

Jeśli myślisz o składaniu aplikacji do publicznych liceów w Wielkiej Brytanii, zapoznaj się a Pakietem Premium Liceum

Najzdolniejsi uczniowie brytyjskich liceów mają możliwość skorzystania z letnich kursów przygotowujących do studiównp. na University of Oxford lub Cambridge. Wakacyjne kursy trwają od 2 tygodni do 3 miesięcy i są idealną formą aktywnego spędzenia tego okresu przez przyszłych studentów.

STANY ZJEDNOCZONE

Z kolei nauka w Stanach Zjednoczonych to okazja do odkrycia wielu talentów w czasie zajęć pozalekcyjnych, odbycia wielu inspirujących podróży, zamieszkania na stałe z prawdziwą amerykańską rodziną. W czasie wakacyjnej przerwy warto pomyśleć nad dodatkowymi kursami lub wyjazdem na niezwykle popularny w USA program Work&Travel.

Bycie absolwentem amerykańskiego liceum to także prosta droga do aplikacji na najlepsze uniwersytety z pierwszej dziesiątki światowych rankingów (m.in. Stanford, Yale, Harvard), na które młodzi Polacy wkraczają coraz odważniej.

Nie zmarnuj swojej szansy na międzynarodowe wykształcenie, które otwiera w dorosłym życiu wiele drzwi. Nauka za granicą to nie tylko możliwość wzbogacenia wiedzy, ale także duża i odważna zmiana w życiu. Jesteś na nią gotowy/gotowa? Skontaktuj się z nami!