D’OVERBROECK’S COLLEGE

O szkole:

D'overbroeck's College została założona w 1977 roku. Swoją reputację zbudowała dzięki wysokiej jakości kształcenia jakie zapewnia. Ponad 40% studentów to uczniowie z ponad 30 różnych krajów. D'overbroeck's College znany jest ze świetnego programu przygotowania uczniów do edukacji wyższej. Absolwenci uczą się obecnie na najlepszych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, w tym

• London School Of Economics (LSE),
  • University College London (UCL),
  • University of Oxford
  • University of Cambridge.

D'Overbroeck's zostało ocenione jako "doskonała szkoła" we wszystkich aspektach  usług edukacyjnych w  ostatniej kontroli ISI. Doskonałe wyniki akademickie to połączenie z świetnego wsparcia duszpasterskiego i bogato urozmaiconego programu nauczania i zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie zakwaterowanie wybierają spośród trzech kampusów bądź stancji u zaprzyjaźnionej rodziny.

D'Overbroeck's posiada dość nieformalne środowisko, w którym można być sobą, ale z silnym naciskiem na sukces akademicki.  Celem jest przygotowanie podopiecznych w pełni do kolejnego etapuich życia  w sposób, który jest wciągającyinteresujący i przyjemny. W odległości krótkiego spaceru od centrum Oksfordu, znajduje się budynek szkoły, który oferuje doskonałe udogodnienia, w tym główne klasy, bibliotekę, pokój muzyczny i świetlicę, laboratoria naukowe, salę komputerową, Performing Arts Department, Wydział Muzyki i Wydział Sztuki . Szkoła posiada  też piękny ogród na tyłach głównego budynku. International Study Centre znajduje się w samym sercu Oxford zaledwie kilka metrów od tętniącej życiem dzielnicy kawiarni, sklepów, restauracji i pięknych kolegiów Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Jakie wyniki osiągnęli studenci w sesji egzaminacyjnej 2015?

Nauka w D'overbroeck's College:

Program D'overbroeck's College przygotowuje do zdania egzaminów A-levels. Klasy liczą maksymalnie 10 osób, więc nauczyciele w pełni mogę skupić uwagę na jednostce i indywidualnie podejść do każdego ucznia. Kadra skupia się również na przygotowaniu uczniów  pod względem formuły egzaminu, lecz także zachęca  do debat i wymiany swoich pomysłów na lekcjach. D'overbroeck's College kładzie nacisk na to aby uczeń sam nauczył się wyszukiwać i selekcjonować informacje, oraz dobrze organizować swój czas i naukę. Szkoła nie tylko przygotowuje przez to do zdania egzaminów A-levels, ale także do przyszłej nauki na uniwersytecie oraz życia zawodowego.

Szkoła posiada różnorodny program zajęć pozalekcyjnych , począwszy od sportu i muzyki do dramatu i debat.
Zajęcia sportowe prowadzone są głównie we wtorek i czwartek po południu, które odbywają się na Oxford Brookes University Centrum Sportu. Jest to bardzo nowoczesny obiekt, gdzie studenci będą mogli ćwiczyć wiele dyscyplin w jednym miejscu, w tym koszykówkę, badmintona, wspinaczke, piłkę nożną, hokej, squash, tenis stołowy i ćwiczenia na siłowni.

Stypendia oferowane są w wielu dziedzinach, w tym akademickich, sztuce, muzyce i osiągnięciach teatralnych.

Ceny czesnego:

Opłata wstępna: 550 GBP

Opłata roczna bez zakwaterowania : 21,600 GBP

Opłata roczna z zakwaterowaniem : 31,275 GBP - 33,450 GBP

PRE A-LEVEL/IB :

Opłata wstępna: 550 GBP

Opłata roczna bez zakwaterowania : 27,750 GBP

Opłata roczna z zakwaterowaniem : 37,425 GBP

Stypendia :

Stypendia oferowane są w wielu dziedzinach, w tym akademickich, sztuce, muzyce i osiągnięciach teatralnych.

Szkoła D’OVERBROECK’S COLLEGE położona jest w Oxfordzie.

Program D'overbroeck's College przygotowuje do zdania egzaminów A-levels. Klasy liczą maksymalnie 10 osób, więc nauczyciele w pełni mogę skupić uwagę na jednostce i indywidualnie podejść do każdego ucznia. Kadra skupia się na przygotowaniu uczniów także pod względem formuły egzaminu, lecz także zachęca uczniów do debat i wymiany swoich pomysłów na lekcjach. D'overbroeck's College skupia się także na tym aby uczeń sam nauczył się wyszukiwać i selekcjonować informacje, oraz dobrze organizować swój czas i naukę. Szkoła nie tylko przygotowuje przez to do zdania egzaminów A-levels, ale także do przyszłej nauki na uniwersytecie oraz życia zawodowego.

Program A-levels :

General Certificate of Education Advanced Level, zwany w skrócie A-level jest jedną z najczęściej obieranych ścieżek edukacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki na szczeblu szkoły wyższej.

A-level zdawany jest przez uczniów w wieku 16-18 lat, po dwuletniej nauce (rzadziej, po rocznej, intensywnej). Uczniowie mogą wybrać 2-4 przedmiotów, pod warunkiem, że uzyskali już GCSE z tych przedmiotów ( z wyjątkiem niektórych przedmiotów nieoferowanych na poziomie GCSE jak np. prawo - nie dotyczy studentów międzynarodowych). Stopnie A - E określają poziom zdanych egzaminów.

Posiadanie zdanych egzaminów A-levels umożliwia studentom aplikację do uczelni wyższych za granicą, to najpopularniejszy rodzaj kursu i egzaminu w Wielkiej Brytanii i kwalifikacja respektowana przez wszystkie brytyjskie uczelnie.

Program A-levels trwa dwa lata. Uczniowie w pierwszym roku uczą się czterech przedmiotów. Na drugim roku kontynuują jedynie trzy przedmioty, chyba że życzą sobie kontynuować cztery. Typowy uczeń pierwszego roku ma 19 godzin lekcyjnych w tygodniu, w tym 4,5 angielskiego. Natomiast na drugim roku jedynie 17 godzin.

Przedmioty, które możesz wybrać to :

• Sztuka,
  • Biologia,