DUFF MILLER COLLEGE

O szkole :

Duff Miller Inedpendent College to prywatna i niezależna szkoła, zapewniająca uczniom odpowiednio dostosowany program nauczania, dostosowany do wymagań egzaminacyjnych oraz dopasowany do konkretnych potrzeb jednostki. Mieści się w South Kensington, w centrum Londynu – tętniącego życiem kosmopolitycznego miasta. Czynnikiem wyróżniającym ją jako szkołę i jako społeczność, jest otwarta, pełna wsparcia atmosfera zachęcająca naszych uczniów do rozwoju na poziomie akademickim i osobistym. Szkoła Duff Miller szczyci się różnorodnością wśród swoich uczniów, a także tym, że potrafi dopasować się do indywidualnych potrzeb różnych uczniów – począwszy od przygotowania do medycyny lub studiów na Oxbridge aż do pomocy w razie konieczności poprawiania egzaminów. Tradycyjne wartości Duff Miller College są czynnikiem sukcesu  studentów oraz zapewniają im także doskonałą społeczność, w której mogą się rozwijać. Połączenie doświadczonych nauczycieli oraz praktycznej edukacji jaką zapewnia Duff Miller sprawiło, że Duff Miller College jest jedną z najlepszych szkół w Londynie.

Nauka w Duff Miller College:

Szkoła dysponuje szeregiem nowoczesnych sal. Posiada trzy w pełni wyposażone laboratoria naukowe, salę komputerową z dostępem do internetu i interaktywnymi tablicami. Studenci mają poza tym do dyspozycji studio nagrań wyposażone w nowoczesny sprzęt i elektroniczne pianino, ciemnię fotograficzną z drukarką, studio artystyczne ze sztalugami, maszynami do szycia i maszyną drukarską do sitodruku. Poza tym studenci mogą korzystać z przestronnych sal do samodzielnej nauki czy stołówki. Dodatkowo studenci mają również swobodny dostęp do obiektów sportowych, kortów do squasha i basenu mieszczących się w pobliżu Imperial College London.

Kadra pedagogiczna szkoły to absolwenci i eksperci wykształceni i wyszkoleni aby sprostać wymaganiom różnych egzaminów, ale także aby motywować I kontrolować uczniów podczas ich drogi na uczelnie wyższe. Choć wyniki egzaminów są najważniejsze to szkoła kładzie również ogromny nacisk na rozwój osobisty swoich podopiecznych.

Szczególnie polecany dla przyszłych studentów medycyny, stomatologii lub  kierunków związanych z medycyną.

Struktura szkoły: 80 % uczniów z Wielkiej Brytanii, 20 % uczniów międzynarodowych

PROGRAM MEDYCZNY

Oprócz klasycznego trybu nauczania, szkoła posiada program przygotowujący do studiów medycznych w Wielkiej Brytanii. Dzięki kompleksowej pomocy w przygotowaniu aplikacji oraz do interview, aplikanci z sukcesem studiują dziś na najlepszych szkołach medycznych na świecie, jak Imperial College London czy University College London.

CZESNE:

Rok pierwszy programu A-levels:

1. 3 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 25,005 GBP za cały rok

2. 4 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia)  - 26,850 GBP za cały rok

Rok drugi programu A-levels:

1. 3 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 26,100 GBP za cały rok

2. 4 przedmioty specjalizacyjne zdawane na maturze (rozszerzenia) - 29,100 GBP za cały rok

Zakwaterowanie:

Pokój jednooosobowy - 18,750 GBP

Pokój dwuosobowy - 14,007 GBP

Pokój trzyosobowy - 11,050 GBP

Astrum Education Duff Miller College położony jest w samym centrum Londynu, w bliskim sąsiedztwie Hyde Park.

Lokalizacja umożliwia studentom korzystanie z bogatej oferty kulturowej Londynu oraz częste wizyty na najbardziej prestiżowych uniwersytetach z czołówki światowych rankingów.

Program nauczania:

Program szkoły przygotowuje do zdania egzaminów A-levels

General Certificate of Education Advanced Level, zwany w skrócie A-level jest jedną z najczęściej obieranych ścieżek edukacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki na szczeblu szkoły wyższej.

A-level zdawany jest przez uczniów w wieku 16-18 lat, po dwuletniej nauce (rzadziej, po rocznej, intensywnej). Uczniowie mogą wybrać 2-4 przedmiotów, pod warunkiem, że uzyskali już GCSE z tych przedmiotów ( z wyjątkiem niektórych przedmiotów nieoferowanych na poziomie GCSE jak np. prawo - nie dotyczy studentów międzynarodowych). Stopnie A - E określają poziom zdanych egzaminów.

Posiadanie zdanych egzaminów A-levels umożliwia studentom aplikację do uczelni wyższych za granicą, to najpopularniejszy rodzaj kursu i egzaminu w Wielkiej Brytanii i kwalifikacja respektowana przez wszystkie brytyjskie uczelnie.

Długość programów:

2-letni program A-level:

• Start we wrześniu
  • Dla uczniów w wieku 15.5+
  • 4 lub 3 przedmioty na pierwszym roku; 3 lub 4 przechodzą na drugi rok
  • Przygotowanie do egzaminów w każdym tygodniu
  • IELTS 5.0 lub odpowiednik

Przyspieszony roczny program A-level:

• Start we wrześniu
  • Dla uczniów w wieku 16.5+
  • Trzy pełne przedmioty A-levels
  • to program idealny dla tych, którzy ukończyli dwuletni kurs A-level lub międzynarodowy odpowiednik oraz chcą poprawić oceny, lub muszą wybrać dodatkowy przedmiot po ukończeniu innego na A-level