Jak się przygotować i kiedy wyjechać?

KIEDY APLIKOWAĆ?

Aby aplikować bezpośrednio do brytyjskiego lub amerykańskiego liceum, uczeń w dniu rozpoczęcia nauki musi mieć ukończone 16 lat. Zazwyczaj jest to odpowiednik drugiej klasy polskiej szkoły średniej.

Wszyscy uczniowie mają jednak możliwość wyjazdu bezpośrednio po gimnazjum - pod warunkiem, że w dniu rozpoczęcia nauki będą mieć ukończone 15 lat. Dołączą wtedy do programu przygotowującego do liceum - ICSE lub A-Levels.

Aby najlepiej zaplanować wyjazd i rozpoczęcia nauki skontaktuj się z naszymi konsultantami.

CO Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM?

Aplikant musi znać język na poziomie B2, niektóre szkoły akceptują znajomość języka na poziomie B1 – wymagając przy tym, aby uczniowie pobierali dodatkowe lekcje języka angielskiego na miejscu.

Większość szkół średnich umożliwia zdanie egzaminu językowego w naszym biurze. Część może wymagać zdania egzaminu IELTS w siedzibie British Council.

Aby szybko podszkolić język, warto pomyśleć o wyjeździe na kurs językowy w wakacje.

JAK PODEJŚĆ DO WYBORU PRZEDMIOTÓW

Choć nie jest to konieczne, zdanie egzaminu A-levels lub Matury IB jest mile widziane na brytyjskich uczelniach, szczególnie tych najbardziej prestiżowych. Jest to szczególnie ważne przy aplikacji do szkół medycznych w Wielkiej Brytanii. Część z nich, nie akceptuje polskiej matury jako egzaminu kwalifikującego do studiów.

Ucząc się w systemach A-levels lub IB, uczniowie nie muszą uczyć się wszystkich przedmiotów w szkole. W programie IB wybierają 6 - trzy na poziomie podstawowym oraz trzy na poziomie rozszerzonym. W systemie A-levels jest to trzy, lub cztery przedmioty.

Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni zestaw przedmiotów. Brytyjskie uczelnie wyższe, zależnie od kierunku, będą wymagały konkretnych egzaminów już na poziomie aplikacji.

Przed wybraniem szkoły, warto upewnić się, że oferuje ona takie przedmioty, jakich będzie wymagał kierunek studiów, który wybraliśmy.