Letni Kurs - Przygotowanie do studiów medycznych (Oxford)

Dla kogo : młodzież w wieku 13-15

Czas trwania : min. 2 tygodnie

Daty startu 2017: 2-15 lipca, 16-29 lipca, 30 lipca - 12 sierpnia

Koszt: od 4,295 funtów brytyjskich za kurs dwutygodniowy

Cena zawiera: zajęcia, zakwaterowanie, posiłki, transfer z i na lotnisko,materiały kursowe, ubezpieczenie oraz wycieczki

O szkole:

Oxford Royale Academy (ORA) jest liderem na rynku edukacyjnym szkół letnich, z główną siedzibą w St Catherine’s College w Oksfordzie. ORA oferuje szeroki wybór kursów w dziedzinach akademickich i kulturowych, szczyci się także wyjątkowym poziomem nauczania. Wszystkie kursy odbywają się w budynkach Uniwersytetu Oksfordzkiego – jednej z najstarszych i najbardziej poważanych instytucji akademickich na świecie.

Tego lata w kursach ORA będą uczestniczyli uczniowie z całego świata. Jesteśmy przekonani, że możliwość uczenia się w otoczeniu ludzi pochodzących z tak różnych środowisk jest kluczowym elementem doświadczenia oferowanego przez ORA. Większość uczniów przyjeżdża na nasze kursy indywidualnie, nie grupowo. Oznacza to, że nasze zajęcia nie są zdominowane przez uczestników z jednego kraju, co stwarza prawdziwie wielokulturowe środowisko do nauki.

Wszystkie nasze kursy są stacjonarne i zlokalizowane na Uniwersytecie Oksfordzkim. Uczniowie korzystają z pomieszczeń lekcyjnych, wykładowych i rekreacyjnych, a także mają szansę zwiedzić najstarsze części miasta podczas wycieczek z opiekunami. Uczniowie często korzystają ze wspólnych łazienek ze względu na rozkład i architekturę budynków college’owych.

Wyróżnienia i nagrody:

ORA (w latach 2010 i 2011 i 2012 i 2013) otrzymała nagrodę za “Najlepszy Produkt Edukacyjny” (Best Educational Product) podczas ceremonii rozdania „Brytyjskich Nagród za Podróż Młodzieży” (the British Youth Travel Awards – BYTA) w Londynie. Wydarzenie to stwarza możliwość nagradzania organizacji odnoszących sukces w oferowaniu młodzieży i studentom możliwości odbywania podróży edukacyjnej.

ORA dostąpiła zaszczytu otrzymania prestiżowej „Nagrody Królowej za Przedsięwzięcie”, w kategorii Handel Międzynarodowy.

O kursie:

Kurs ten ma na celu pomóc uczestnikom w przygotowaniu ich aplikacji do szkoły medycznej. Uczniowie dyskutują o różnych aspektach kariery medycznej, pracują nad swoimi aplikacjami uniwersyteckimi, a także sprawdzają swoje umiejętności rozwiązując testy z przykładowych egzaminów wstępnych do szkoły medycznej. Kurs odbywa się na terenie kampusów St Hugh’s College i Lady Margaret Hall, na Uniwersytecie Oksfordzkim,  i Yarnton Manor.

Wszystkie kursy są stacjonarne i zlokalizowane na Uniwersytecie Oksfordzkim. Uczniowie korzystają z pomieszczeń lekcyjnych, wykładowych i rekreacyjnych, a także mają szansę zwiedzić najstarsze części miasta podczas wycieczek z opiekunami. Uczniowie często korzystają ze wspólnych łazienek ze względu na rozkład i architekturę budynków college’owych. Wszystkie miejsca, w których odbywa się szkoła letnia są bezpieczne i dobrze strzeżone przez personel szkoły. Przebywając w College’u, uczniowie są nadzorowani przez Dyrektora ds. Zajęć, który odpowiada za codzienną realizację programu zajęć. Dyrektorowi ds. Zajęć asystuje zespół Doradców, którzy organizują zajęcia kulturalne i zapewniają opiekę nad uczniami. Dodatkowo część personelu nocuje w College’u, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo przez cały czas trwania kursu.  Każdy College posiada 24-godzinny numer telefonu alarmowego. Numer ten może być używany przez uczestników w razie potrzeby kontaktu z personelem lub przez rodzinę w celu kontaktu z uczniem.

Co jest wliczone w cenę:

• 20,25 godzin nauki w tygodniu
  • Zakwaterowanie na Uniwersytecie Oksfordzkim lub Yarnton Manor.
  • Przynajmniej 2 posiłki dziennie (3 posiłki w przypadku uczniów w wieku do 15 lat)
  • Zestaw powitalny
  • Przyjęcie powitalne po przyjeździe
  • Ceremonia wręczenia dyplomów przed wyjazdem
  • Zaświadczenie o uczestnictwie w kursie ORA
  • Materiały kursowe
  • Program zajęć pozalekcyjnych
  • Nagranie pamiątkowe uwieczniające udział uczniów w kursie

Pomieszczenia wykorzystywane przez ORA tego lata są wymienione poniżej. W celu sprawdzenia miejsca swojego pobytu należy skontaktować się z konsultantem Elab.

Nazwa college'u

Typ zakwaterowania

Grupy wiekowe

St Peter's College

Wiek 13-15

St Catherine's College

Balliol College

Uniw. Oksfordzki

Jowett Walk (Balliol College)

Wiek 13-15

Lady Margaret Hall

St Hugh’s College

Yarnton Manor

Wiek 13-18

W pobliżu Oxford

Dalsze informacje dotyczące lokalizacji naszej szkoły letniej znajdują się tutaj.

Zobacz film o kursie:

Oxford to miasto, które jest domem dla jednego z najstarszych i najlepszych uniwersytetów - University of Oxford. Uczenie się w bajkowej atmosferze akademickiego miasta to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, pobierz darmową broszurę i skontaktuj się z nami:

POBIERZ BROSZURĘ