Letni kurs - przygotowanie do studiów prawniczych

Dla kogo: młodzież w wieku 16-18

Czas trwania: min.2 tygodnie

Daty startu 2017: co dwa tygodnie od 4.06.2017r

Wymagany poziom znajomości języka angielskiego: A2

Koszt: od 4,295 funtów brytyjskich za kurs dwutygodniowy

O szkole :

Oxford Royale Academy (ORA) jest liderem na rynku edukacyjnym szkół letnich, z główną siedzibą w St Catherine’s College w Oksfordzie. ORA oferuje szeroki wybór kursów w dziedzinach akademickich i kulturowych, szczyci się także wyjątkowym poziomem nauczania. Wszystkie kursy odbywają się w budynkach Uniwersytetu Oksfordzkiego – jednej z najstarszych i najbardziej poważanych instytucji akademickich na świecie.

ORA (w latach 2010 i 2011 i 2012 i 2013) otrzymała nagrodę za “Najlepszy Produkt Edukacyjny” (Best Educational Product) podczas ceremonii rozdania „Brytyjskich Nagród za Podróż Młodzieży” (the British Youth Travel Awards – BYTA) w Londynie. Wydarzenie to stwarza możliwość nagradzania organizacji odnoszących sukces w oferowaniu młodzieży i studentom możliwości odbywania podróży edukacyjnej.

ORA dostąpiła zaszczytu otrzymania prestiżowej „Nagrody Królowej za Przedsięwzięcie”, w kategorii Handel Międzynarodowy.

O kursie:

Tego lata w kursach ORA będą uczestniczyli uczniowie z całego świata. Jesteśmy przekonani, że możliwość uczenia się w otoczeniu ludzi pochodzących z tak różnych środowisk jest kluczowym elementem doświadczenia oferowanego przez ORA. Większość uczniów przyjeżdża na nasze kursy indywidualnie, nie grupowo. Oznacza to, że nasze zajęcia nie są zdominowane przez uczestników z jednego kraju, co stwarza prawdziwie wielokulturowe środowisko do nauki.

Kurs jest przeznaczony dla uczestników zamierzających aplikować na studia prawnicze I stopnia (undergraduate) w Wielkiej Brytanii. Podczas kursu uczniowie pracują nad ulepszaniem swoich aplikacji uniwersyteckich i poznają różne zasady prawne. Kurs odbywa się na terenie kampusów Lady Margaret Hall i St Catherine’s College, na Uniwersytecie Oksfordzkim i Yarnton Manor.

Wszystkie miejsca, w których odbywa się szkoła letnia są bezpieczne i dobrze strzeżone przez nasz personel. Przebywając w College’u, uczniowie są nadzorowani przez Dyrektora ds. Zajęć, który odpowiada za codzienną realizację programu zajęć. Dyrektorowi ds. Zajęć asystuje zespół Doradców, którzy organizują zajęcia kulturalne i zapewniają opiekę nad uczniami. Dodatkowo część personelu nocuje w College’u, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo przez cały czas trwania kursu. Każdy College posiada 24-godzinny numer telefonu alarmowego. Numer ten może być używany przez uczestników w razie potrzeby kontaktu z personelem lub przez rodzinę w celu kontaktu z uczniem.

Co jest wliczone w cenę:

• 20,25 godzin nauki w tygodniu
  • Zakwaterowanie na Uniwersytecie Oksfordzkim lub Yarnton Manor.
  • Przynajmniej 2 posiłki dziennie (3 posiłki w przypadku uczniów w wieku do 15 lat)
  • Zestaw powitalny
  • Przyjęcie powitalne po przyjeździe
  • Ceremonia wręczenia dyplomów przed wyjazdem
  • Zaświadczenie o uczestnictwie w kursie ORA
  • Materiały kursowe
  • Program zajęć pozalekcyjnych
  • Nagranie pamiątkowe uwieczniające udział uczniów w kursie

Wszystkie kursy są stacjonarne i zlokalizowane na Uniwersytecie Oksfordzkim. Uczniowie korzystają z pomieszczeń lekcyjnych, wykładowych i rekreacyjnych, a także mają szansę zwiedzić najstarsze części miasta podczas wycieczek z opiekunami. Uczniowie często korzystają ze wspólnych łazienek ze względu na rozkład i architekturę budynków college’owych.

Pomieszczenia wykorzystywane przez ORA tego lata są wymienione poniżej. W celu sprawdzenia miejsca swojego pobytu należy odwiedzić odpowiednią stronę z opisem kursu.

Zobacz film o kursie:

Oxford to miasto, które jest domem dla jednego z najstarszych i najlepszych uniwersytetów - University of Oxford. Uczenie się w bajkowej atmosferze akademickiego miasta to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, pobierz darmową broszurę i skontaktuj się z nami:

POBIERZ BROSZURĘ