Letnia Szkoła Prawa

Wymagany poziom znajomości języka angielskiego: A2

Koszt: od 3,895 funtów brytyjskich za kurs dwutygodniowy

O szkole :

Oxford Summer Courses (OSC) powstał z inicjatywy absolwentów Oxfordu, którzy chcieli podzielić się z całym światem magią swojego uniwersytetu. Prowadzimy programy dla uczniów w wieku 16-17 i 18-22 lat.  Dzięki temu, że koordynatorami OSC są absolwenci Oxfordu uczestnicy kursu mogą poczuć prawdziwą atmosferę studenckiego życia. W poprzednich latach na kursach uczestniczyli młodzi ludzie z ponad 50 krajów z całego świata. Nauka w takim multikulturowym środowisku jest niezapomnianym doświadczeniem dla każdego ucznia i daje możliwości poszerzenia horyzontów i wymiany swoich poglądów. Wykładowcy przekazują swoją wiedzę metodą oksfordzką, co świadczy o najwyższym poziomie kursów. Mieszkają wspólnie i uczą się na Somerville College, który podczas roku akademickiego jest zamieszkiwany przez studentów. Posiłki spożywane są wspólnie, a cały kurs kończy się wielkim balem dla uczestników. Każdego wieczoru również wszyscy idą na kolację do najlepszych restauracji Oxfordu i mają wolny czas po to, aby poznać miasto i znaleźć swoje ulubione miejsce

OSC akredytowane jest przez British Accreditation Council, co jest oznaką profesjonalizmu oferowanych przez centrum kursów.

O kursie :

Pytanie "czym jest prawo?" w odniesieniu do konkretnego problemu nie jest już na tyle skomplikowane, jakby się mogło wydawać. Odpowiedź nie będzie udzielona tylko poprzez otworzenie statutu czy kodeksu na odpowiedniej stronie. Zamiast tego, należy wziąć pod uwagę różne przykłady i teorie prawne.

Oxford ukształtował i nadal kształtuje najlepsze prawne umysły, zaczynając od Williama Blackstone'a do obecnie bardzo wpływowego przedstawiciela Supreme Court Lorda Hoffman'a. Wszyscy Twoi przyszli wykładowcy pracują w tym środowisku i są zaangażowani w tworzenie najnowszych prac badawczo-rozwojowych z dziedziny prawa, jak również doświadczeni w wykładaniu prawa.

Podczas czasu spędzonego na kursie OSC nie zamierzamy nauczyć cię całości prawa angielskiego, tym bardziej że nie pozwoli na to czas. Skupimy się raczej na stałych motywach obecnych w zagadnieniach prawnych, które zawierają takie pytania jak:

• W jakim stopniu pogląd na moralność jednego sędziego pozwala mu odejść od prawnego precedensu?
  • Jak odmienne teorie prawne wpływają na podejmowanie decyzji przez sędziów?
  • Jak tworzone są granice prawne?
  • Jak takie słowa jak "zasadność" zmienieją się wraz z upływem czasu?

Liczba miejsc na nasze prestiżowe kursy jest ograniczona. Przy aplikacji wymagany będzie dowód posiadanych umiejętności języka angielskiego oraz list motywacyjny dostosowany do przedmiotu.

W cenę wliczone są:

• Wszystkie lekcje, również indywidualna pomoc

• Zakwaterowanie oraz śniadanie każdego dnia

• Posiłki wieczorne każdego dnia w pobliskiej restauracji

• Trzy-daniowy bankiet w piątek wieczorem

• Wzystkie zajecia kulturowe na Oxfordzie

Cena nie zawiera biletów lotniczych oraz transferów lotniskowych.

Przykładowy plan zajęć:

Nasze kursy odbywają się w Somerville College znanym ze swoich pięknych ogrodów i bardzo dobrej lokalizacji blisko centrum miasta i znanej dzielnicy Jericho. Pokoje w Somerville w ciągu roku akademickiego zamieszkiwane są przez studentów Oxford i są wyposażone w szybki internet, biurka i mają widok na dziedziniec. Śniadanie serwowane jest w sali obiadowej, a dla studentów dostępny jest także ogromny zielony plac na którym można czytać książki, grać we frisbee lub wypić herbatę. W większości przypadków łazienka jest dzielona między pokojami, a podział studentów na grupy do bloków akademika następuje pod względem wieku i płci. Jest co najmniej jeden członek naszego personelu w każdym z bloków. Duchowni i liderzy grup są zawsze obok, żeby być pewnym, ze jesteś bezpieczny i szczęśliwi i pomogą ci w każdej sytuacji. Somerville zapewnia cotygodniową zmianę pościeli i ręczników, jest tam także pralnia. Personel służy pomocą już od pierwszego dnia i wprowadza studentów w życie w Oxfordzie.

Obejrzyj filmik o zakwaterowaniu:

Zakwaterowanie znajdziesz na kampusie Uniwersytetu Oksfordzkiego - najstarszym i najbardziej prestiżowym uniwersytecie anglojęzycznym w Wielkiej Brytanii !W mieście znajduje się wiele budynków i instytucji związanych z uniwersytetem, m.in. Ashmolean Museum - najstarsze muzeum w Wielkiej Brytanii oraz Bodleian Library - jedna z największych i najstarszych bibliotek w kraju.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej pobierz darmową broszurę i skontaktuj się z nami:

POBIERZ BROSZURĘ