Media o Elab

Na łamach serwisu Bankier.pl poruszamy temat nauki w szkole średniej za granicą. Na czym opiera się fenomen brytyjskiego systemu edukacji, który powoduje, że kilka tysięcy młodych osób rocznie wyjeżdza z Polski uczyć się w tamtejszych prestiżowych szkołach? Na to i inne pytania odpowiada Olga Siczek.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ NA BANKIER.PL

W Pulsie Biznesu rozmowa o młodych Polakach marzących o studiach za granicą z jedną z założycielek Elabu - Olgą Siczek.

W tygodniku Newsweek Aleksandra Kozera, współzałożycielka Elabu, komentuje los polskich absolwentów prestiżowych zagranicznych uczelni.

"Studia za granicą nie tylko dla orłów"

"Aleksandra Kozera z Elab Education Laboratory – instytucji, która pomaga polskim maturzystom dostać się na zagraniczne studia – zwraca uwagę, że do zagranicznej rekrutacji wbrew obiegowej opinii nie jest wymagana międzynarodowa matura. Podstawowym wymaganiem jest oczywiście znajomość języka angielskiego na odpowiednim poziomie, co najmniej B2."

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Zbędna pomoc dla najzdolniejszych"

"Olga Siczek z firmy Elab Education Laboratory, która pomaga Polakom ubiegać się
o miejsce w szkole wyższej za granicą, przekonuje, że nie spotkała się z sytuacją, w której uzdolnionej młodej osobie
w dostaniu się na prestiżową uczelnię przeszkodził brak pieniędzy. – Najlepsze uczelnie walczą o tych najzdolniejszych studentów, bo chcą ich mieć
w swoich szeregach. Za zdolny umysł są w stanie zapłacić
– mówi „Rzeczpospolitej"."

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Nauka języka - do it right"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Studia za granicą nie wymagają już niebotycznych nakładów finansowych".

AUDYCJI WYSŁUCHASZ TUTAJ

"Tysiące polskich uczniów i studentów w Anglii"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Studia za granicą, jak zdobyć stypendium?"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Ostatni dzwonek, żeby zapisać się na studia w Danii. Polska matura wystarczy"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Studia za granicą - obalamy kilka mitów!"

Dziennik Metro

"Studia za granicą? To możliwe, ale zdecydować trzeba się już teraz"

"Marzysz o studiach na Harvardzie, Yale, Cambridge? Zacznij działać! Aplikacja nie jest prosta, ale możliwa. Poniżej wskazówki, które mogą pomóc."

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Medycyna dla najlepszych - za granicą"

"Brytyjskie uniwersytety są w czołówce rankingów kierunków medycznych z całego świata. Jeśli marzysz o dobrych studiach medycznych, weź pod uwagę aplikację na tamtejsze uczelnie."