OCKBROOK SCHOOL

O szkole :

Szkoła powstała w roku 1799 z ramienia Kościoła Braci Morawskich, i jest jedną z najstarszych w Wielkiej Brytanii. Dziś ma podopiecznych ze środowisk zróżnicowanych etnicznie, religijnie i kulturowo. Szkoła była pierwotnie szkołą koedukacyjną, szkołą dla dziewcząt stała się dopiero w 1915 roku. Szkoła Ockbrook School znajduje się na obrzeżach Derby w hrabstwie Derbyshire w bliskim sąsiedztwie Nottingham. Lokalizacja Ockbrook School zapewnia uczniom spokojne miejsce do nauki, z dala od gwaru miasta. Zalety położenia szkoły to na pewno przepiękne krajobrazy oraz bliskość natury.

Kościół jest nadal odpowiedzialny za szkołę, a rola szkoły w moralnym i duchowym rozwoju uczniów jest nieodłączna.

Co wyróżnia szkołę Ockbrook wśród innych? To z pewnością duch społeczności, który jest najważniejszą częścią naszej szkoły. Tradycyjne wartości łączą się z wyróżniającą się opieką pedagogiczną, zapewniając najlepsze możliwości edukacyjne naszym uczniom.Ceni sobie indywidualność naszych uczniów, ich zdolności, predyspozycje, słabości. Może zapewnić Państwa dzieciom wychowanie w duchu akademickim i różnorodnym środowisku.

Ockbrook School zapewnia zakwaterowanie w małych, wygodnych domach, w przepięknej, bezpiecznej, wiejskiej okolicy, w samym centrum Derbyshire. Studenci mają do wyboru trzy domy, które znajdują się na terenie szkoły : Liley House, Broadstairs i Mews Cottage. Każdy dom wyposażony jest we wspólny pokój, gdzie studenci mogą spędzać razem czas, telewizory i DVD, wygodne sofy i miejsca do czytania.Kuchnie wyposażone są tak, aby uczniowie mogli gotować dla siebie i przyjaciół w weekendy. Każdy z internatu posiada także własną sieć internetową oraz WIFI w każdym pokoju, dzięki czemu uczniowie mogą pozostać w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi.

Nauka w Ockbrook School:

Szkoła oferuje kształcenie w programie matury brytyjskiej (A-levels). Po zdaniu egzaminów końcowych absolwenci Ockbrook School wybierają różne destynacje, duża część aplikuje z powodzeniem na prestiżowe uczelnie z Russel Group, takie jak: University of Edinburgh, University of Nottingham, University of Leeds, Durham University. Szkoła zapewnia im wsparcie - zarówno merytoryczne, jak i psychologiczne, pomagającym im tym samym przygotować się jak najlepiej do egzaminów. Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne sale do nauki i sale do praktycznych przedmiotów.

Szkoła oferuje także szeroki wybór zajęć dodatkowych, tak aby studenci mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Możesz wybrać np. Aerobics, Drama, Debating Club, Creative Dance, Football Club, History Workshop, Reading Club, Senior Orchestra, Music Composition Group, Yoga i wiele, wiele innych. Możliwe jest także wybranie indywidualnych zajęć takich jak nauka gry na instruumencie, śpiewanie czy balet.

Ceny czesnego:

Opłata roczna bez zakwaterowania – 11,715 GBP

Opłata roczna z pełnym zakwaterowaniem (7 dni) – 35,505 GBP

Opłata roczna z niepełnym zakwaterowaniem (poniedziałek-piątek) - 35,010 GBP

Dodatkowe opłaty związane z aplikacją:

Opłata rejestracyjna – 75 GBP

Kaucja – 300 GBP

PROGRAM A-LEVELS

Uczniowie w Ockbrook School  przygotowują się do zdania matury brytyjskiej – A-levels. Szkoła zapewnia im wsparcie - zarówno merytoryczne, jak i psychologiczne, pomagającym im tym samym przygotować się jak najlepiej do egzaminów. Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne sale do nauki i sale do praktycznych przedmiotów.

General Certificate of Education Advanced Level, zwany w skrócie A-level jest jedną z najczęściej obieranych ścieżek edukacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia nauki na szczeblu szkoły wyższej.

A-level zdawany jest przez uczniów w wieku 16-18 lat, po dwuletniej nauce (rzadziej, po rocznej, intensywnej). Uczniowie mogą wybrać 2-4 przedmiotów, pod warunkiem, że uzyskali już GCSE z tych przedmiotów ( z wyjątkiem niektórych przedmiotów nieoferowanych na poziomie GCSE jak np. prawo - nie dotyczy studentów międzynarodowych). Stopnie A - E określają poziom zdanych egzaminów.

Posiadanie zdanych egzaminów A-levels umożliwia studentom aplikację do uczelni wyższych za granicą, to najpopularniejszy rodzaj kursu i egzaminu w Wielkiej Brytanii i kwalifikacja respektowana przez wszystkie brytyjskie uczelnie.

Program A-levels trwa dwa lata. Uczniowie w pierwszym roku uczą się czterech przedmiotów. Na drugim roku kontynuują jedynie trzy przedmioty, chyba że życzą sobie kontynuować cztery. Typowy uczeń pierwszego roku ma 19 godzin lekcyjnych w tygodniu, w tym 4,5 angielskiego. Natomiast na drugim roku jedynie 17 godzin.

Przedmioty, które możesz zdawać to :

• Art
  • Biology