Opłaty w Szkołach Publicznych

Ile kosztuje edukacja w szkołach publicznych?

Szkoły publiczne nie pobierają opłat z tytułu czesnego od uczniów z Unii Europejskiej. Niektóre szkoły będa pobierały opłaty za dodatkowe lekcje języka angielskiego dla uczniów spoza Wielkiej Brytanii lub dodatkowe materiały edukacyjne. Koszt takiej dopłaty może sięgać 2-3 tys. GBP/rocznie.

Zakwaterowanie

Ucząc się z szkole publicznej musimy liczyć się z kosztami zakwaterowania. Ceny różnią się w zależności od szkoły i typu zakwaterowania jakie oferują.

Są dwa rodzaje zakwaterowania dostępne na brytyjskich uczelniach:

Internat

Internat to bardzo wygodna opcja zakwaterowania zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Młodzież mieszka zakwaterowana z innymi studentami w bliskiej odległości od szkoły. Sprzyja to integracji oraz tworzy unikatową atmosferę.

Koszt zakwaterowania w internacie będzie wahał się od 8 do 14 tys. GBP/rocznie

Rodzina Goszcząca

Mieszkanie u rodziny goszczącej pozwala na pełną integrację z krajem goszczącym. Uczniowie mieszkający z rodzinami są angażowani w ich codzienne zajęcia, oraz stają się częścią rodziny. To świetna opcja dla osób, które chcą szybko nauczyć się języka.

Koszt zakwaterowania u rodziny goszczącej będzie wahał się od 7 do 14 tys. GBP/rocznie

Aby aplikować do publicznych liceów w Wielkiej Brytani zapoznaj się z naszym Pakietem Premium Liceum