Przygotowanie na Oxford i Cambridge

Daty startu 2017: 25.06 - 15.07, 2.07 - 15.07

Kampus : Cambridge

Koszt: £2,200

Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie oraz transfery lotniskowe

O kursie:

Program przeznaczony jest dla ambitnych uczniów między 15 a 16 rokiem życia, którzy chcieliby w przyszłości aplikować na światowej sławy uniwersytety w Wielkiej Brytani takie jak: Oxford, Cambridge, Russell Group universities - London School of Economics, Imperial College London, University College London, Warwick, Southampton i inne. Pozwoli Ci on dowiedziec się na co kłaść nacisk w przygotowywaniu się na wymarzone studia, aby stać się idealnym kandydatem i zwiększyć swoje szanse na studia. Ten unikatowy kurs jest przystosowany w szczególności do studentów międzynarodowych.

Co zawiera program ?

• Spotkania z rekruterami Oxbridge, oraz absolwentami szkół
    Spotkaj się z osobami najbardziej związanych ze szkołą takimi jak rekruterzy czy absolwenci. Będziesz miał okazję do zadawania pytań na najbardziej nurtujące Cię tematy związane z Twoją wymarzoną szkołą.
  • Rozwijanie w sobie pasji
    Osoby rekrutujące studentów uważają, że jest to najważniejszy aspekt w drodze na uniwersytet, inteligencja i ambicje nie są już wystarczające, trzeba mieć w sobie pasję. Dzięki poruszeniu tego tematu podczas kursu, nauczysz się jak wzbudzić w sobie prawdziwą pasję do studiowania poprzez stworzenie szczegółowego planu który obejmie przyszle 2 lata Twojej drogi na uniwersytet.
  • Umiejętności krytycznego myślenia
    Naucz się analizować dowody, osądzać, wyciągać wnioski, oraz stosować argumenty i kontrargumenty.
  • Umiejętności analitycznego myślenia
    Naucz się myśleć logicznie, gromadzić i analizować informacje co poprowadzi do rozwiązania problemu.
  • Trening umysłowy oraz pamięciowy
    Naucz sie używać rozmaitych technik pamięciowych, które pozwolą Ci na inteligentną prace oraz bardziej efektywną naukę.
  • Techniki szybkiego czytania i zapamiętywania
    Naucz sie używać technik, które pomogą Ci na inteligentną pracę oraz bardziej efektywną naukę.
  • Próbne rozmowy kwalifikacyjne do szkół
    Uzyj swoich nowopoznanych technik i umiejetności, aby jak najlepiej zaprezentować sie na rozmowie kwalifikacyjnej i odpowiedzieć na podchwytliwe pytania zadane przez rekruterów. Pamiętaj, że nie ma na nie złej ani dobrej odpowiedzi!
  • Umiejętności komunikacji
    Poznasz język ciała, nauczysz się zmieniać ton głosu w zależności od sytuacji, nauczysz się równiez wyrażać siebie, aby jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Dzieki temu programowi:

1. Będziesz potrafil odpowiedziec na typowe pytania pojawiajace sie podczas rozmowy z rekruterem:

• Ile ziarenek piasku jest na świecie? (Fizyka, Oxford)
  • Wolałabyś być opowiadaniem czy jego twórcą? (Angielski, Oxford)
  • Jak można kogoś otruć, aby policja nie znalazła poszlak? (Medycyna, Cambridge)

2. Zdobędziesz doświadczenie w pisaniu personal statement, aby zwiększyc swoje szanse na dostanie się na najlepsze uniwersytety

3. Będziesz wiedział jakie programy wybrać na A-level, IB Diploma czy Foundation level, aby wyznaczyć sobie jak najlepszą ściezkę kariery.

4. Zaczniesz realnie patrzeć na świat i swoją przyszłą karierę.

Ten trzytygodniowy, letni program jest połączeniem nauki języka angielskiego, wskazówki od rekruterów, seminaria oraz zajęcia kulturowe.

Jesli myślisz poważnie o swojej przyszłej karierze, masz między 15 a 17 lat i chciałbyś studiować na najlepszych uniwersytetach na świecie, ten program jest idealnie dopasowany, aby zmaksymalizować Twoje szanse na dostanie się na wymarzony uniwersytet!

Zakwaterowanie znajdziesz na kampusie w Cambridge - drugim najstarszym i najbardziej prestiżowym uniwersytecie anglojęzycznym na świecie ! Dostępne są trzy opcje zamieszkania : w Elizabeth House Residence, Varsity House Residence bądź u rodziny w Cambridge, co oferuje możliwość życia w przyjaznym środowisku rodzinnym w Cambridge. Czy studenci wybiorą życie na uczelni czy inne opcje zamieszkania w niewielkiej odległości od kampusu , na pewno doświadczą przyjaznego, spokojnego i dobrze zarządzanego środowiska, gdzie nasi pracownicy będą ich wspierać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz zdobędą bezpośrednie doświadczenie życia codziennego i kultury w Wielkiej Brytanii.

Obejrzyj film o kampusie w Cambridge :

Cambridge to slynne miasto uniwersyteckie w poludniowej Anglii, glowne miasto hrabstwa Cambridgeshire polozone nad rzeka Cam około 80 km od Londynu. Cambridge jest centrum nowoczesnej nauki i rozwoju intelektualnego elit z całego świata. Cambridge jest siedziba najstarszego uniwersytetu w Anglii, zalozonego w 1209 roku jest on uwazany na rowni z Oxfordem za jeden z najlepszych uniwersytetow w Europie i na swiecie. Obok działalności akademickiej, w Cambridge prowadzone są prace badawcze w różnych dziedzinach nauki - np. ma tam swą siedzibę założone w 1871 roku, Laboratorium Cavendisha, słynne z badań nad atomem czy strukturą DNA, na liście laureatów Nagrody Nobla jest aż 90 absolwentów uczelni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej na temat kursu - pobierz darmową broszurę i skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną pomoc w aplikacji:

POBIERZ BROSZURĘ