Przyjdź na targi edukacyjne

LICEUM W UK - z czym to się je?

Świetny wpis w CV, międzynarodowe znajomości, obycie, znajomość języka, zdobyta wiedza - to tylko kilka z licznych korzyści, jakie daje nauka za granicą. W czasach nieograniczoej mobilności i postępującej globalizacji, zagraniczna edukacja czy kurs językowy nie muszą być już odległym marzeniem. O tym, jak je spełnić, podczas targów Global Education Fair opowiedzą nasi eksperci już 23 stycznia w Warszawie i rozwieją każdą Twoją wątpliwość!

PODCZAS TARGÓW DOWIESZ SIĘ:

- Jak wygląda system edukacji na poziomie szkoły średniej w Wielkiej Brytanii
- Kiedy możesz rozpocząć naukę za granicą
- Jak wyjechać na semestr lub rok wymiany do  Wielkiej Brytanii już w liceum
- Jak i kiedy przenieść się do brytyjskiego liceum
- Jakie kierunki studiów wymagają brytyjskiej lub międzynarodowej matury
- Jak wygląda proces aplikacji
- Jakie są koszty zagranicznej edukacji
- Jakie są korzyści zagranicznej edukacji

- Jak i kiedy zabrać się za aplikację

Wejdź na stronę wydarzenia na FB, żeby dowiedzieć się więcej!

Będziemy do Waszej dyspozycji, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z aplikacją oraz nauką w zagranicznym liceum! Czekamy na Ciebie w JM Hotel już 23.01.2016 od 10.00 - weź ze sobą znajomych i PRZYPROWADŹ RODZICÓW!

PAMIĘTAJ, ŻE TEN BEZPŁATNY BILET JEST POTWIERDZENIEM TWOJEJ OBECNOŚCI NA TARGACH! POBIERZ GO TUTAJ: www.liceum-w-wielkiej-brytanii.evenea.pl

GOŚCIE Z ZAGRANICY

Odwiedzą nas też goście z zagranicy! Będziesz mieć możliwość osobistej rozmowy z przedstawicielami najbardziej prestiżowych szkół średnich w Wielkiej Brytanii - Sussex Downs, CATS College i Scarborough College!

Sussex Downs

To jeden z największych college’y w Wielkiej Brytanii - której przedstawiciela spotkacie na targach. SDC powstał w 2001 r. Dziś usytuowany jest w dwóch nowoczesnych kampusach w małych i bezpiecznych miastach Eastbourne i Lewes, tuż obok Brighton i kilku innych dużych miast. Program A-levels oferowany przez Sussex Downs gwarantuje wysoki standard nauczania - to ponad 30 programów nauki do wyboru i szczególnie silny profil artystyczny. Szkoła oferuje dodatkowy program wsparcia dla wyjątkowo zdolnych uczniów aplikujących na uniwersytety z grupy najlepszych brytyjskich uczelni Russel Group (m.in. Oxford i Cambridge, Imperial College, LSE czy UCL).

Dbają o to ludzie, tacy jak Jonathan Harris-Gibbins, którego spotkacie na targach i będziecie mogli go zapytać o szczegóły aplikacji! Nasze liceum partnerskie oferuje zakwaterowanie u starannie dobranych rodzin goszczących lub w szkolnym akademiku na terenie kampusu dla uczniów w wieku pow. 18 lat. Sussex Downs to też szkoła, którą British Council plasuje wśród 4% najlepszych szkół językowych w Wielkiej Brytanii, nie tylko ze względu na wysoką jakość nauczania, ale także warunki do nauki, zakwaterowanie i doskonałą opiekę nad nowo przyjętymi uczniami. College został też wyróżniony złotem od Arts Council England za swoje kreatywne i profesjonalne podejście do edukacji artystycznej.

Scarborough College

Scarborough to prestiżowa brytyjska szkoła z maturą międzynarodową (IB), której absolwenci aplikują na najlepsze europejskie i światowe uniwersytety! 120 lat istnienia szkoły, doświadczeni opiekunowie i przepiękny kampus 5 minut od plaży, nad brzegiem North Yorkshire to atrakcyjna alternatywa dla polskiej szkoły. Scarborough College jest szczególnie uznana pod względem artystycznym i sportowym – wpływa na to wykwalifikowana kadra i bogactwo przedmiotów o takim profilu.

Obecnie uczy się w tej szkole 350 Twoich rówieśników z 24 krajów świata od Ameryki Północnej po Chiny i Australię. Szczególnie silną reprezentację mają w tej szkole Niemcy, Francuzi i Hiszpanie. Lokalizacja Scarborough jest na tyle wyjątkowa, że częstym zajęciem „dodatkowym” uczniów pod opieką nauczycieli szkolnych są podróże po okolicznych malowniczych miejscowościach Północnej Anglii.

CATS Colleges

Szkoły CATS Colleges należą do grupy edukacyjnej Cambridge Education Group, która od wielu lat specjalizuje się w nauczaniu międzynarodowej młodzieży i kompleksowym przygotowaniu do egzaminów A-levels i International Baccalaureate (IB). Szkoła realizuje również roczne programy przygotowujące, tzw. pre-IB lub pre-A-level dla osób, które ukończyły 3. Klasę gimnazjum.

CATS Colleges jest szkołą prywatną, posiada trzy kampusy – w Cantenburry, w Londynie i Cambridge. Wszystkie ośrodki, w których uczniowie są zakwaterowani są nowe lub, regularnie odnawiane jeśli chodzi o wyposażenie. Zajęcia odbywają się w małych klasach. Oprócz klasycznego trybu nauczania, szkoły CATS oferują specjalny, indywidualny program dla uczniów, którzy planują aplikować na uczelnie medyczne w Wielkiej Brytanii. W ramach programu:

• uczniowie poznają wymagania, jakie muszą spełnić, aby dostać się na programy medyczne

• mają możliwość uczestniczenia w cotygodniowych seminariach dotyczących kierunków powiązanych z medycyną

• uczestniczą w zajęciach przygotowujących do egzaminów UKCAT i BMAT

• są przygotowywani do rozmów kwalifikacyjnych, jakie odbywają się na brytyjskich uczelniach medycznych

• pomoc niezbędną w poszukiwaniu i zdobyciu praktycznego doświadczenia medycznego

80% studentów kontynuuje naukę na uniwersytetach z TOP30 w UK. Szkoła może poszczycić się licznymi nagrodami oraz akredytacjami brytyjskich instytucji edukacyjnych i innych (np. Nagroda Księcia Edynburga, przynależność do British Accreditation Council for Independent Further & Higher Education (BAC))

DO ZOBACZENIA NA TARGACH JUŻ 23.01!