Menu
Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Scarborough College

O szkole :

Scarborough College jest niezależną szkołą dzienną z internatem dla dziewcząt i chłopców w Scarborough, North Yorkshire, Anglii. Założona w 1896 roku mieści się na 14-hektarowej posiadłości z widokiem na South Bay of Scarborough, North Yorkshire.

Szkoła ma bardzo dobrą reputację, która wykształciła się dzięki wysokiej jakości edukacji jaką Scarborough oferuje swoim uczniom. Opiera się na tradycyjnych zasadach, lecz jednocześnie zawsze broni innowacji, które wyprowadziły Scarborough College jako jedną z najlepszych szkół w North Yorkshire . Szkoła jest obecnie najskuteczniejszą z programem IB w północno-wschodniej Anglii. Dodatkowe lekcje języka angielskiego są dostępne w razie potrzeby, dla zagranicznych studentów. Szkoła przygotowuje uczniów do uniwersyteckiego życia oraz rozpoczęcia potem kariery zawodowej. Podczas korzystania z programu wzbogacania (PE), który działa poza godzinami lekcji, uczniowie są zachęcani do rozwijania szerokiego zakresu zainteresowań. Szkoła zapewnia, szeroki program zajęć pozalekcyjnych, w tym sport, muzyka, teatr i inne zajęcia. Istnieją również programy kulturalne, takie jak klub filmowy i szachy. Każdego roku program zagranicznych wizyt, wyjazdy narciarskie, wyjazdy i imprezy są organizowane przez Scarborough College. Wszystkim studentom jest przydzielana Pomoc Nauczyciela (GST), aby wspierać ich w czasie pobytu w Scarborough. Nasze GST monitoruje obecności i zachowania, podczas gdy w tym samym czasie, zachęca uczniów do rozwijania się jako jednostki i przygotowania ich do następnego etapu po studiach.

Nauka w Scarborough College :

Szkoła posiada ciepłą, przyjazną i troskliwą atmosferę, która umożliwia naszym chłopcom i dziewczętom rozwój osobisty oraz akademicki. Scarborough College posiada dobry dojazd do miast York, Leeds, Manchester, Newcastle i Hull. Szkoła ponadto zapewnia bezpieczne środowisko, którego celem jest zachęcanie do niezależności. Całe doświadczenie Scarborough College jest napędzane przez pragnienie spełnienia stale zmieniających się potrzeb  podopiecznych, w tym wspieranie ich w postępach i rozwoju. Niezwykle silne relacje jakie istnieją między uczniami, a nauczycielami, ale także pomiędzy samymi uczniami są podstawą niezwykłych sukcesów jakie osiągają  oraz ich radości z wielu aspektów życia szkolnego. Scarborough College łączy  wszystko co najlepsze w tradycji i nowoczesności.Szkoła Wierzy mocno w to,  że uczniowie potrzebują możliwości rozwoju umiejętności przywódczych dlatego posiada systemy, które pozwolą uczniom podejmowanie ról przywódczych jak House Captains lub prefektów. Program nauczania jest wspierany poprzez szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, włączając w to sporty drużynowe i indywidaulne, kluby oraz zajęcia teatralne i artystyczne. Szkoła organizuje wycieczki do wielu miejsc w Wielkiej Brytanii oraz za granicą, wliczając w to dwuletnie eskpedycje, takie jak te do Maroka, Borneo czy Malawi. Scarborough College przygotowuje swoich uczniów do bycia specjalistami w przyszłości oraz rozwija społecznie i akademicko. Szkoła mocno zainwestowała w budynki i zasoby w ciągu ostatnich kilku lat. Studenci mają mnóstwo dostępu do nowoczesnych sal komputerowych, laboratoriów naukowych i całkowicie odnowionej biblioteki, a także nowej kawiarni i przestrzeni społecznej dla studentów. Umiejętności, które rozwijają studenci przygotowują ich do przyszłych ról. Wiele osób z kadry pedagogicznej to egzaminatorzy IB , którzy mają bogate doświadczenie w prowadzeniu programu IB Diploma. Studenci zdobywają miejsca na najlepszych uniwersytetach, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i za granicą.

 

 

 

 

Czesne :

 

Day School : £13,383 za cały rok
(wliczony lunch, opieka medyczna, materiały szkolne)

Boarding School : £25,584 za cały rok
(wliczone zakwaterowanie, wyżywienie, połączenie z Manchester i Leeds Bradford Aiports, pralnia, TV, Wifi )

 

Scarborough to miasto w północno-wschodniej Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie  Scarborough, położone nad Morzem Północnym, na obszarze Parku Narodowego North York Moors. Ucząc się w Scarborough College poznasz piękno i niezwykłą atmosferę tego miasta !

 

 
 

Obejrzyj film o Scarborough College

 

PROGRAM NAUCZANIA - INTERNATIONAL BACCALAUREATE (IB)

Jest to dwuletni program nauczania na poziomie liceum ogólnokształcącego, zazwyczaj w całości w języku obcym, zakończony egzaminem maturalnym. W programie uczestniczy 3488 szkół w 125 krajach.

Dyplom IB jest honorowany i uznawany za prestiżowy w wielu uczelniach na całym świecie. Matura międzynarodowa jest traktowana jako równorzędny egzamin z angielskimi A-level (m.in. w Oxfordzie, Cambridge).

Program maturalny w systemie IB trwa dwa lata (w Polsce rozpocząć go mogą uczniowie po pierwszej klasie liceum ogólnokształcącego), składa się z sześciu kursów przedmiotowych, eseju oraz kursu z teorii wiedzy (Theory of Knowledge). Całość kursów odbywa się w języku angielskim, francuskim bądź hiszpańskim, w tym języku zdawany jest także egzamin maturalny (z wyjątkiem oczywiście egzaminów z języków).

Umiejętności, które rozwijają studenci przygotowują ich do przyszłych ról. Wiele osób z kadry pedagogicznej to egzaminatorzy IB , którzy mają bogate doświadczenie w prowadzeniu programu IB Diploma. Studenci zdobywają miejsca na najlepszych uniwersytetach, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i za granicą.

Więcej o programie przeczytasz TUTAJ 

Przedmioty, które możesz wybrać to :

 • Biology
 • Chemistry
 • English
 • History
 • Maths
 • Physics
 • Theatre
 • Visual Arts
 • Spanish
 • German
 • French
 • Business and Management
 • Economics
 • Geography
 • Music
 • Psychology 

Program Pre-IB

Kurs Pre (Pre-IB) jest przeznaczony dla młodzieży chcącej rozpocząć naukę w brytyjskiej szkole średniej już po ukończeniu gimnazjum, czyli w pierwszej klasie polskiego liceum. Przygotowuje on studentów nie tylko językowo, ale również z przedmiotów, których aplikant chce uczyć się później w programie IB.

Scarborough College opracowała nowy kurs jako przygotowanie do International Baccalaureate. Celem jest zapewnienie wysokiej jakości, dostosowanego programu dla studentów międzynarodowych.
Scarborough College  oferuje studentom program nauczania opartz o ich znajomość języka angielskiego, który jest oceniany w dniu przyjazdu. Program jest dostosowywanz do osiągnięc studenta w dniu przyjazdu, ale również do szybkości rozwoju. Ci, którzy będą potrzebowali dalszego wsparcia otrzymaja większą liczbę lekcji języka angielskiego, tak że będą mogli osiągnąć duży postęp.Wszyscy studenci otrzymują lekcje matematyki i nauk ścisłych. Oferowane przedmioty to także języki obce, nauki humanistycze i sztuka.